Německá města protestovala proti rasismu, lidé vytvořili řetěz solidarity

Do stávající mezinárodní vlny protestů proti rasismu a policejnímu násilí se dnes zapojilo i několik německých měst. Manifestace formou lidského řetězu začala odpoledne v Berlíně, do tamního "řetězu solidarity" se podle policejních údajů zařadilo zhruba 1700 lidí. Kolem 500 osob vytvořilo řetěz solidarity v Hamburku a demonstrovalo se i v dalších městech. V Erfurtu byla akce zrušena kvůli varování meteorologů před nepřízní počasí, informovala agentura DPA.

Berlín, ilustrační foto
doporučujeme

Berlínská policie vyjadřovala na začátku akce, během níž chtěli účastníci vytvořit devět kilometrů dlouhý řetěz od Braniborské brány do čtvrti Neukölln, spokojenost s disciplinovaností demonstrantů. Ti přišli v nejrůznějších rouškách a řetěz začali vytvářet za dodržování stanovených hygienických pravidel ohledně odstupu mezi jednotlivci. "Je vidět, že lidé dbají na to, aby bylo ochraně před nákazou (koronavirem) učiněno zadost," citovala DPA policejního mluvčího Thila Cablitze.

Demonstranti přišli vybaveni transparenty s nápisy jako Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) nebo Více peněz na vzdělání. Některé demonstrantky napsaly křídou na vozovku Země je i tvá matka.

V Hamburku se na řetězu solidarity podílí podle policie kolem 500 lidí. Řetěz vytvořený demonstranty rovněž ve velkých odstupech má dosáhnout od radnice až k hlavnímu nádraží.

Na pokojné demonstraci proti rasismu a policejnímu násilí se dnes stovky lidí shromáždily také v Tokiu a tisíce protestujících se sešly rovněž v Aucklandu a Wellingtonu na Novém Zélandu. Také v jihokorejském Soulu se dnes připomnělo hnutí proti rasismu a na budově americké ambasády se objevil rozměrný transparent s nápisem Black Lives Matter.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Polsko si vybírá cestu. Případná prohra Dudy prý ukončí sny Kaczyńského

11.07.2020 09:30 Polsko čeká v neděli 12. července druhé kolo odložených prezidentských voleb, v nichž se rozhodne,…

Francie drží v slzách minutu ticha. Řidič, kterého zmlátila skupina mužů…

10.07.2020 21:45 Ve francouzském městě Bayonne dnes zemřel řidič autobusu, který se stal v neděli terčem brutálního…

Ve Francii zemřelo více než 30 000 nakažených

10.07.2020 21:27 Počet zemřelých s infekčním respiračním onemocněním covid-19 ve Francii překonal hranici 30.000.…

Nizozemí zažaluje Rusko kvůli sestřelení letu MH17 nad Donbasem

10.07.2020 20:39 Aktualizováno Nizozemsko zažaluje Rusko u Evropského soudu pro lidská práva kvůli sestřelu dopravního letadla v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy