Německo kompletně zakázalo prodej silvestrovské pyrotechniky

Německo dnes zakázalo na celém svém území prodej silvestrovské pyrotechniky. Informovala o tom agentura DPA. Cílem opatření je podle ministra vnitra Horsta Seehofera uchránit nemocnice před zahlcením v době, kdy pečují o stále více pacientů s covidem-19.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Musíme dávat pozor na to, abychom nezapálili dělbuchy a neexplodovaly nám počty nakažených," uvedl Seehofer na twitteru. "Zákaz prodeje silvestrovské pyrotechniky chrání naše nemocnice před přetížením," dodal.

Na zákazu prodeje zábavní pyrotechniky se kancléřka Angela Merkelová dohodla s premiéry jednotlivých spolkových zemí 13. prosince. Týká se "typických předmětů dostupných i v jiných letech od 29. do 31. prosince, například petard a raket", uvádí ministerské nařízení.

Cílem zákazu je zabránit tomu, aby se při odpalování petard a dělbuchů o silvestrovské noci lidé popálili či jinak zranili. Podle ministerstva vnitra by pak museli vyhledat lékařskou pomoc a přidělali by zbytečnou práci zdravotníkům, kteří se potýkají s epidemií covidu-19.

Samotné odpalování zábavní pyrotechniky na silvestra spolková vláda zakázala jen na veřejných a rušných náměstích a ulicích. Teoreticky tak bude možné odpalovat na soukromých pozemcích dříve nakoupenou pyrotechniku. Ministerstvo vnitra ale varovalo, že by rok staré výrobky mohly být poškozené a vyzvalo, aby je lidé raději vyhodili.

Některé spolkové země přijaly kompletní zákaz odpalování ohňostrojů a dělbuchů, v mnoha navíc platí v noci ze silvestra na Nový rok zákaz vycházení.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Portugalsku začaly prezidentské volby, favoritem je úřadující hlava státu

24.01.2021 10:26 V Portugalsku dnes volí prezidenta, hned v prvním kole má podle průzkumů velkou šanci na zisk…

Německo oznámilo 12.257 nových infekcí, 349 úmrtí

24.01.2021 06:59 Německo dnes ohlásilo 12.257 nově potvrzených případů koronaviru za 24 hodin, v souvislosti s…

Německo zpřísní kontroly cestujících Čechů

24.01.2021 05:12 Česká republika se dnes pro Německo oficiálně stává vysoce rizikovou oblastí kvůli vysokým počtům…

Strategie pro život po uzávěře je ještě daleko, míní Laschet

23.01.2021 20:02 Dlouhodobá strategie otvírání po plošné uzávěře nebude až do léta možná. Řekl to dnes podle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama