Noviny v Británii, Německu i Francii se věnují šíření koronaviru

Šíření koronaviru v Evropě a plány na jeho zastavení dominují dnes titulním stranám britských, německých i francouzských novin. Hlavně bulvární listy v Německu a Británii věnují zvláštní pozornost případu hotelu na španělském ostrově Tenerife, ve kterém je v izolaci tisícovka turistů včetně šesti Čechů. Francouzské deníky upozorňují na titulních stránkách také na dopady šíření nového viru na světové hospodářství.

Noviny, ilustrační foto
doporučujeme

Podle listu The Times se v Británii dokončují krizové plány, které by začaly platit v případě nekontrolovaného šíření koronaviru v zemi. Británie má zatím třináct izolovaných případů nákazy. Londýnská vláda podle The Times v případě potřeby hodlá uzavírat školy, omezovat pohyb obyvatel a nařizovat karanténu.

Podle The Daily Telegraph se chystá i "hromadné testování" Britů. Praktičtí lékaři by jich měli otestovat tisíce, aby se zjistilo, zda se koronavirus v zemí nešíří. Levicový list The Guardian kritizuje údajně protichůdné informace britských úřadů, co se týče cest do Itálie.

Britské bulvární noviny nový typ koronaviru, který způsobuje nemoc COVID-19, označují jako "zabijácký virus". "Panika kolem viru zasáhla školy," píše Daily Mail. Podle něj téměř dvě desítky britských škol poslaly děti, které byly na výletě v Itálii, domů do karantény.

Bulvární listy Daily Mirror a Daily Express se věnují případu hotelu na Kanárských ostrovech, který je kvůli "zabijáckému" koronaviru v izolaci. Hosté hotelu H10 Costa Adeje Palace jsou podle nich "v pasti v hotelovém pekle". "Kéž bychom tu nebyli," cituje na titulní stránce britské turisty z hotelu bulvár Daily Star.

Téma koronaviru a jeho šíření v Evropě dominuje také titulním stránkám německých novin. List Bild se stejně jako britské bulváry věnuje koronaviru "v ráji důchodců" na Tenerife. List Frankfurter Allgemeine Zeitung v komentáři na titulní stránce varuje, že by se spolu s koronavirem mohl světem začít šířit i protekcionismus. "V době, která se nese ve znamení populistické propagandy a celosvětového napětí, by ale nemohlo být nic škodlivějšího," zdůrazňuje komentátor.

"Koronavirus je všudypřítomný," napsal na titulní stránce německý list Die Welt a připojil fotografie lidí z různých částí světa s rouškami na ústech. O nových potvrzených případech koronaviru v Německu na titulních stránkách informují také Süddeutsche Zeitung či Der Tagesspiegel.

Slovo "koronavirus" se objevuje také na titulních stránkách řady francouzských listů včetně regionálních. Například jihofrancouzský La Dépêche du Midi se ptá, zda je Francie na epidemii připravená. Regionální list DNA píše o "stínu koronaviru", který se vznáší nad alsaským hospodářstvím. Zároveň kritizuje výzvy pravicových politiků, kteří chtějí kvůli viru uzavřít hranice.

Pařížské noviny Le Parisien píší o "nakaženém světovém hospodářství". "Koronavirus: Nakažené hospodářství," zní podobný titulek v Libération. List Le Figaro informuje o skokovém nárůstu počtu nakažených v Itálii, což podle něj zvyšuje riziko přenosu koronaviru na francouzské území. Francie se ale na boj s virem připravuje, doplnil Le Figaro.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vymýtit covid-19 potrvá dlouhé roky, varuje profesor imunologie

24.10.2020 00:01 NÁZOR - Většina vědců soudí, že přísná kontrola, včetně efektivního trasování, testování a izolace,…

Tisíce maďarských studentů demonstrovaly v Budapešti

23.10.2020 21:54 Tisíce maďarských studentů dnes demonstrovaly v Budapešti s pochodněmi v rukou proti ztrátě…

Počet lidí nakažených koronavirem ve Francii přesáhl milion

23.10.2020 20:52 Ve Francii se během epidemie nakazilo koronavirem již přes milion lidí. Po Španělsku je to další…

Slovinský premiér Janša podpořil Trumpa, Biden by byl podle něj slabý

23.10.2020 20:28 Slovinský premiér Janez Janša v nadcházejícím volebním klání ve Spojených státech veřejně podpořil…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama