Oživení evropské ekonomiky zbrzdily obnovené restrikce, uvedla Lagardeová

Obnovená opatření proti šíření koronaviru zbrzdila oživení evropské ekonomiky. Návrat hospodářské aktivity na předkrizovou úroveň tak nelze očekávat dříve než v polovině příštího roku. Uvedla to šéfka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová v rozhovoru s francouzským listem Le Journal du Dimanche.

Christine Lagardeová
doporučujeme

"Hospodářské oživení se sice zdrželo, ale nezastavilo", řekla Lagardeová. "Očekáváme, že oživení zhruba v polovině tohoto roku nabere na tempu, i když budou přetrvávat nejistoty," upozornila. "Návrat ekonomické aktivity na úrovně před pandemií neuvidíme před polovinou roku 2022," dodala nicméně.

Šéfka ECB rovněž upozornila, že koronavirová krize pomohla posílit Evropskou unii. "Rozhodnutí členských států poprvé si společně půjčit peníze patřilo k mimořádným okamžikům soudržnosti v historii evropské integrace," uvedla.

Po skončení krize bude podle Lagardeové situace ošidná. Bude zapotřebí vyvarovat se dřívějších chyb a zajistit postupné a flexibilní omezování podpory ekonomiky v návaznosti na hospodářské oživování. "Ekonomika se pak bude muset opět naučit, jak fungovat bez mimořádné podpory, kterou si krize vyžádala," uvedla šéfka MMF.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francie a Rusko si podle médií potají vyhostily diplomaty

06.03.2021 18:20 Paříž a Moskva si vzájemně vyhostily diplomaty, ale učinily tak v největší tajnosti, uvedl na svém…

Slovenské pacienty s koronavirem přijali v německém Dortmundu

06.03.2021 16:43 Aktualizováno Německo dnes přijalo dva slovenské pacienty s onemocněním covid-19. Informovala o tom mluvčí…

Při tragické nehodě autobusu v Polsku zemřelo nejméně pět lidí

06.03.2021 14:44 Aktualizováno Při havárii autobusu na jihovýchodě Polska zahynulo v noci na dnešek nejméně pět lidí a další čtyři…

Polsko chce pomoci Česku s koronavirovými pacienty, čeká na signál

06.03.2021 13:40 Polsko je připravené pomoci Čechům v boji proti pandemii koronaviru a čeká na signál české strany,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama