Při přepadení banky v Berlíně se střílelo, pachatelé jsou na útěku

Několik pachatelů se dnes pokusilo vyloupit banku v berlínské čtvrti Wilmersdorf. V přestřelce byl jeden člen ochranky zraněn a převezen do nemocnice ve stabilizovaném stavu, uvedla s odvoláním na policii agentura DPA. Zatím není jasné, zda byla loupež úspěšná.

Německá policie, ilustrační foto
doporučujeme

Podle mluvčího místní policie se lupiči do pobočky banky snažili dostat autem přes zadní dvůr. Banka byla tou dobou zavřená. Po přestřelce s ochrankou své auto na dvoře zapálili a pěšky uprchli neznámo kam. Podle mluvčího se zapálením vozu nejspíše snažili zahladit stopy.

Na 80 kriminalistů nyní ohledává místo činu. Policie prověřuje možnou souvislost s nedávnými loupežemi v německém hlavním městě.

V polovině června byl přepaden pracovník bezpečnostní agentury, který nesl hotovost do bankovní pobočky v jihozápadním Berlíně. Dva muži od něj tehdy ukořistili kufr, který obsahoval údajně půl milionu eur (13,1 milionu Kč). Další přepadení kurýra s penězi, tentokrát neúspěšné, se odehrálo minulý pátek na náměstí Hermannplatz.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ONLINE: Svět dál zápolí s koronavirem, posledních pět milionů nakažených…

18.01.2021 08:47 Aktualizováno Nový typ koronaviru, který způsobuje nemoc covid-19, se poprvé objevil předloni v prosinci v Číně.…

Svět reaguje na brazilskou variantu koronaviru, v zemi zabije 1000 lidí…

17.01.2021 22:04 Aktualizováno Brazílie za uplynulý den zaznamenala dalších 61.567 případů koronavirové nákazy. Za stejnou dobu…

Slovensko prodloužilo zákaz vycházení, bude plošně testovat

17.01.2021 19:56 Slovenská vláda o dva týdny, tedy do 7. února, prodloužila kvůli koronavirové krizi stávající zákaz…

Helsinský výbor: Maďarsko dál nutí migranty k návratu do Srbska

17.01.2021 15:29 Maďarsko dál pokračuje v nezákonných snahách donutit migranty k návratu zpět do Srbska, aniž by jim…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama