Rakousko rozvolňuje: Číšníci bez roušek, na kulturní akce může víc lidí

Rakousko pokračuje v uvolňování opatření, která před několika měsíci zavedlo kvůli pandemii covidu-19. Od 1. července ruší omezení pro sportování, zvýší se limity návštěvníků pro kulturní a společenské akce a číšníci už nebudou muset nosit roušky. Podle agentury APA to dnes oznámila rakouská vláda.

Restaurace, ilustrační foto
doporučujeme

Zrušení omezení sta lidí pro akce v uzavřených prostorách podle deníku Kurier mimo jiné znamená, že od příští středy se například budou moci opět konat větší svatby. Od téhož data přestane v Rakousku také platit povinnost bezpečných rozestupů při sportování, ať už uvnitř či venku.

Od 1. července se také v Rakousku zvyšuje limit návštěvníků pro společenské akce na 250 v uzavřených prostorách a na 500 ve venkovních prostorech. Limity se mají postupně zvyšovat a od září se budou moci konat akce uvnitř s účastí až 5000 lidí a venku s až 10.000 návštěvníky.

Od příští středy už také nebudou muset číšníci v Rakousku nosit roušky a na stoly v restauracích se vrátí slánky, napsal dnes deník Kurier. Možné budou opět i samoobslužné bufety. Roušky ale budou zatím dál povinné například v MHD, ve zdravotnických zařízení a při kontaktních službách, když nelze dodržet bezpečnou vzdálenost.

"Roušky nezahazujte, budeme je ještě potřebovat," řekl dnes kancléř Sebastian Kurz. Podle ministra zdravotnictví Rudolfa Anschobera lze očekávat na konci podzimu opět "obtížnou situaci". Vicekancléř Werner Kogler dnes upozornil, že k rušení omezení mají Rakušané přistupovat opatrně v rámci hesla "geniessen und aufpassen" (užívat si, ale dávat pozor).

V Rakousku přibylo za poslední den podle ministerstva zdravotnictví 41 potvrzených případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2, z toho 15 ve Vídni. Od počátku pandemie zaznamenali v Rakousku 17.449 nakažených koronavirem, z toho 16.282 se už uzdravilo a 693 zemřelo.

"Virus nezmizel. Musíme zůstat dál opatrní, i při nízkém počtu nově odhalených případů," varoval dnes ministr zdravotnictví Anschober.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Chorvatsko hlásí rekordní nárůst nakažených, znovu se zavádí některá…

11.07.2020 16:09 Chorvatsko dnes oznámilo svůj dosud nejvyšší denní přírůstek potvrzených případů nákazy koronavirem…

Trzaskowski si stěžuje na nenávist i média. Televize ho má za kandidáta…

11.07.2020 14:04 V neděli se uskuteční napínavé druhé kolo polských prezidentských voleb, v nichž se ukáže, zda se…

Na jihu Rakouska zahynul český motorkář

11.07.2020 13:28 Třiašedesátiletý český motorkář zahynul v pátek večer při nehodě v obci Sankt Jakob im Rosental v…

Francouzské ženy se bouří. Vadí jim jména některých nových ministrů

11.07.2020 11:25 Francouzský prezident Emmanuel Macron se opět dostal do nemilosti. Po demonstracích Žlutých vest si…

Související:

Právě se děje

Další zprávy