Razie na pašeráky lidí, ve Francii a Nizozemsku zadrželi 23 osob

Celkem 23 lidí podezřelých z pašování migrantů do Británie dnes zadrželi policisté ve Francii a Nizozemsku. Informovala o tom agentura Evropské unie pro justiční spolupráci Eurojust. Skupina osob je podezřelá, že zorganizovala nelegální cesty zhruba 10.000 Kurdů do Spojeného království. Používala k tomu chladírenské vozy i nafukovací čluny.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Francouzská policie
doporučujeme

"Při společné akci francouzských a nizozemských úřadů koordinované Eurojustem bylo zadrženo 23 osob podezřelých z pašování migrantů ve velkém rozsahu," uvedla v prohlášení agentura EU. Devatenáct osob zadrželi policisté ve Francii, čtyři v okolí Haagu. Policisté prohledali při razii také pět nemovitostí.

Cestu přes Lamanšský průliv pašeráci zařizovali migrantům, na které narazili na silničních odpočívadlech mezi francouzskými městy Poitiers a Le Mans. Za své služby získali podle Eurojustu asi 70 milionů eur (1,8 miliardy Kč). "Cena za cestu do Spojeného království, kterou si síť pašeráků účtovala, dosahovala i 7000 eur (176.000 Kč) na osobu," uvedla unijní agentura.

Počet pokusů, při kterých se migranti snaží dostat z kontinentální Evropy do Británie přes Lamanšský průliv, roste od konce roku 2018. Už před tím se ale pokoušeli migranti dostat na Britské ostrovy například na kamionech, které ve Francii čekaly na průjezd tunelem pod průlivem.

Dnes francouzské úřady oznámily, že zadržely během dvou akcí 24 migrantů, kteří se vydali na vody Lamanšského průlivu. Tato cesta je přitom vzhledem k rušné lodní dopravě i nevypočitatelnému zimnímu počasí značně nebezpečná. Od 1. ledna francouzská pobřežní stráž zadržela již 77 migrantů na cestě do Británie. V roce 2019 jich Francouzi či Britové zadrželi celkem 2758, tedy čtyřikrát více než v roce předcházejícím. Čtyři migranty našli na francouzských plážích loni mrtvé.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Začátek summitu EU odložen. Charles Michel vede bilaterální rozhovory,…

21.02.2020 15:39 Aktualizováno Předseda Evropské rady Charles Michel dnes po dlouhých nočních jednáních o sedmiletém rozpočtu…

Rakouská policie dopadla tři Slováky, jsou podezřelí ze série bytových…

21.02.2020 14:49 Rakouská policie zatkla tři Slováky, které podezírá z několika desítek vloupání do bytů ve…

Slovenský soud potrestal řidiče za nehodu, při které zemřely i Češky

21.02.2020 14:45 Tříleté vězení vyměřil dnes soud na Slovensku řidiči autobusu, který před čtyřmi lety havaroval v…

"Budeme velice křičet." Babiš je nemile překvapen situací kolem rozpočtu EU

21.02.2020 12:38 Premiér Andrej Babiš je nepříjemně překvapen, že předseda Evropské rady Charles Michel nedomluvil…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama