Řecko letos poprvé otevřelo přístavy pro výletní lodě

Řecko dnes poprvé v letošní sezoně otevřelo šest hlavních přístavů výletním lodím. První z nich se ale očekávají až za tři týdny. Informovala o tom dnes řecká agentura ANA.

Řecko
doporučujeme

Řecko je považováno za jednu z nejbezpečnějších turistických destinací, ale případů koronaviru přibývá i tam. Země proto obnovila povinné nošení roušek ve vnitřních veřejných prostorách a v těch venkovních tam, kde nelze dodržet dostatečný odstup.

V pátek Řecko ohlásilo 78 nově nakažených, což je nejvíce za poslední dva měsíce. Země má už 4447 potvrzených případů a 202 úmrtí, ve srovnání s jinými evropskými zeměmi tedy relativně málo.

Náměstek ministra civilní obrany Nikos Haralias řekl, že o úspěšném zvládnutí pandemie v první fázi rozhodla odpovědnost občanů. "To bylo tajemství řeckého úspěchu, stejnou odpovědnost musíme všichni prokázat i v této fázi," řekl Haralias.

Zdravotnické úřady vyhlásily povinné nošení roušek v supermarketech už před deseti dny, v úterý tento požadavek rozšířily i na další vnitřní prostory. Povinnost nosit roušky platí i pro veřejnou dopravu. Úřady hodlají také do poloviny srpna zakázat návštěvy v domovech důchodců a nemocnicích a podle agentury Reuters omezí účast na svatbách, pohřbech a křtinách do 100 lidí. Začne platit i zákaz stojících návštěvníků v barech, klubech a na hudebních produkcích.

Ministr cestovního ruchu Harry Theoharis dnes oznámil, že se výletním lodím otevírají přístavy Pireus a dále přístav na Rhodu, v Heraklionu, Volosu, Katakolu a na Korfu. Po připlutí do některého z nich se budou moci lodě vydat i jinam do Řecka, bude to ale záležet na místní epidemiologické situaci.

Ministr zodpovědný za námořní dopravu Janis Plakiotakis ve čtvrtek řekl, že výletní lodě mohou v Řecku zakotvit až od 20. srpna.

Řecko své pozemní hranice otevřelo v červnu a od 1. července povolilo obnovu letů převážně z evropských zemí. Podle řeckého úřadu pro civilní obranu od té doby přicestovalo 1,3 milionu lidí a potvrdilo se mezi nimi 340 případů nákazy. Navzdory úsilí úřadů získat důvěru turistů se podařilo hotely obsadit jen asi z 20 procent.

Témata: Řecko | EuroZprávy.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rakousko zasáhlo zemětřesení. Poničilo kostel, cítit bylo i v Česku

20.01.2021 22:02 Aktualizováno Zemětřesení o síle 4,5 stupně zasáhlo v dnešních ranních hodinách centrální části Rakouska. Škody…

Neštěstí v Madridu. Výbuch plynu zničil část domu, neštěstí má čtyři oběti

20.01.2021 20:37 Aktualizováno V centru Madridu dnes odpoledne zazněla silná exploze, zničeno je několik pater jednoho domu.…

Česko je mezi zeměmi, které žádají po EU co nejrychlejší schválení vakcín

20.01.2021 19:55 Premiér Andrej Babiš (ANO) a lídři Rakouska, Dánska a Řecka chtějí ve čtvrtek na videosummitu…

Koronavirem se v ČR nakazilo přes 900 tisíc lidí. Reprodukční číslo opět…

20.01.2021 19:50 Aktualizováno Index protiepidemického rizika PES dnes po třech dnech stagnace stoupl ze 70 na 73 bodů. Nadále ale…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama