Řecko letos poprvé otevřelo přístavy pro výletní lodě

Řecko dnes poprvé v letošní sezoně otevřelo šest hlavních přístavů výletním lodím. První z nich se ale očekávají až za tři týdny. Informovala o tom dnes řecká agentura ANA.

Řecko
doporučujeme

Řecko je považováno za jednu z nejbezpečnějších turistických destinací, ale případů koronaviru přibývá i tam. Země proto obnovila povinné nošení roušek ve vnitřních veřejných prostorách a v těch venkovních tam, kde nelze dodržet dostatečný odstup.

V pátek Řecko ohlásilo 78 nově nakažených, což je nejvíce za poslední dva měsíce. Země má už 4447 potvrzených případů a 202 úmrtí, ve srovnání s jinými evropskými zeměmi tedy relativně málo.

Náměstek ministra civilní obrany Nikos Haralias řekl, že o úspěšném zvládnutí pandemie v první fázi rozhodla odpovědnost občanů. "To bylo tajemství řeckého úspěchu, stejnou odpovědnost musíme všichni prokázat i v této fázi," řekl Haralias.

Zdravotnické úřady vyhlásily povinné nošení roušek v supermarketech už před deseti dny, v úterý tento požadavek rozšířily i na další vnitřní prostory. Povinnost nosit roušky platí i pro veřejnou dopravu. Úřady hodlají také do poloviny srpna zakázat návštěvy v domovech důchodců a nemocnicích a podle agentury Reuters omezí účast na svatbách, pohřbech a křtinách do 100 lidí. Začne platit i zákaz stojících návštěvníků v barech, klubech a na hudebních produkcích.

Ministr cestovního ruchu Harry Theoharis dnes oznámil, že se výletním lodím otevírají přístavy Pireus a dále přístav na Rhodu, v Heraklionu, Volosu, Katakolu a na Korfu. Po připlutí do některého z nich se budou moci lodě vydat i jinam do Řecka, bude to ale záležet na místní epidemiologické situaci.

Ministr zodpovědný za námořní dopravu Janis Plakiotakis ve čtvrtek řekl, že výletní lodě mohou v Řecku zakotvit až od 20. srpna.

Řecko své pozemní hranice otevřelo v červnu a od 1. července povolilo obnovu letů převážně z evropských zemí. Podle řeckého úřadu pro civilní obranu od té doby přicestovalo 1,3 milionu lidí a potvrdilo se mezi nimi 340 případů nákazy. Navzdory úsilí úřadů získat důvěru turistů se podařilo hotely obsadit jen asi z 20 procent.

Témata: Řecko | EuroZprávy.cz
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vyvracíme dezinformace: Protestů v Berlíně se nezúčastnil milion lidí,…

11.08.2020 22:29 Aktualizováno Na sociálních sítích koluje v posledních dnech tvrzení, podle kterého protestovalo na začátku srpna…

Nizozemsko chystá povinnou karanténu pro kontakty nakažených

11.08.2020 22:01 Nizozemská vláda plánuje zavést povinnou karanténu pro všechny osoby, u nichž po setkání s lidmi…

EU volby v Bělorusku nepovažuje za férové, hrozí sankcemi

11.08.2020 21:11 Aktualizováno Evropská unie v prohlášení vydaném ve jménu 27 členských států uvedla, že nedělní prezidentské…

EU nechystá misi na volby ve Venezuele, nemá je za svobodné

11.08.2020 20:20 Evropská unie se zatím nechystá vyslat pozorovatele na prosincové parlamentní volby do Venezuely,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama