Seehofer: Brexit nesmí vést k omezení bezpečnostní spolupráce

Vystoupení Británie z Evropské unie nesmí podle německého ministra vnitra Horsta Seehofera vést k omezení vzájemné bezpečnostní spolupráce. Role Británie je podle něj důležitá například pro včasné varování před teroristickými útoky. Seehofer to dnes řekl na úvod Evropského policejního kongresu v Berlíně.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Horst Seehofer
doporučujeme

"Velkou Británii potřebujeme pro naši bezpečnost. Je to velmi silný partner," poznamenal německý ministr s tím, že Británie, stejně jako Spojené státy nebo Izrael evropským zemím poskytují množství zásadních informací například o terorismu.

"Nechci si představit, že by v této spolupráci nastal zlom," uvedl dnes Seehofer, podle něhož to evropské země musí mít na paměti při vyjednávání o budoucích vztazích s Londýnem. "Brexit nesmí vést k tomu, že utrpí evropská vnitřní bezpečnost," zdůraznil.

Británie osmadvacítku opustila ke konci ledna. O budoucích vzájemných vztazích budou Londýn a Brusel jednat v příštích měsících. Očekává se, že to nebude jednoduché.

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lídři států EU zahájí rozpočtový summit, ústupky zatím odmítají

20.02.2020 18:06 Aktualizováno Lídři zemí Evropské unie dnes zahájili v Bruselu mimořádný summit, jehož cílem je sblížit jejich…

Evropská komisařka je proti vydání Assange do USA

20.02.2020 17:21 Zakladatel serveru WikiLeaks Julian Assange by neměl být vydán Spojeným státům, protože by to mělo…

Ve Francii se opět demonstruje proti důchodové reformě

20.02.2020 17:17 Ve francouzských městech dnes opět tisíce lidí demonstrovaly proti vládnímu plánu reformovat…

Rasismus je jed. Útok v Hanau ukazuje na extremistickou motivaci, soudí…

20.02.2020 17:04 Aktualizováno Hodně toho ukazuje na to, že střelec z Hanau byl motivován pravicovým extremismem, rasismem a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama