Slovenská pošta přestane přijímat zásilky do Číny

Slovenská pošta kvůli omezením v letecké dopravě v souvislosti se snahou zabránit šíření nového typu koronaviru pozastaví od úterý přijímání zásilek do Číny včetně autonomních území Macao a Hongkong. Oznámila to dnes firma, která také uvedla, že doručování pošty na Slovensko pokračuje beze změny. Česká pošta sdělila, že o podobném omezení přepravy jednotlivých zásilek zatím neuvažuje.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Vlajka SR
doporučujeme

Podle státní Slovenské pošty firma ke zmíněnému kroku přistoupila podobně jako jiné státy po zrušení nebo změně letů ze strany přepravců do Číny nebo z této nejlidnatější země, kde zmíněné nákaze podlehlo přes 360 lidí. Právě leteckou přepravu pošta označila za jeden z klíčových způsobů přepravy mezinárodních zásilek.

Pošta také upozornila, že kvůli zmíněným omezením v letecké přepravě a kvůli bezpečnostním opatřením lze předpokládat přinejmenším zpoždění zásilek z Číny na Slovensko. Mnoho Slováků dlouhodobě nakupuje zboží také v čínských e-shopech.

Letecké spojení s Čínou kvůli šíření nového koronaviru omezilo vícero států. Česká vláda schválila zákaz přímých letů mezi Čínou a ČR s platností od 9. února.

Česká pošta informovala, že zatím přepravu neomezuje. "Vzhledem k tomu, že podle našich zjištění zásilky z Číny do České republiky a z ČR do Činy neohrožují zákazníky ani pracovníky České pošty, neuvažujeme o omezení přepravy jednotlivých zásilek," sdělil mluvčí Matyáš Vitík. Upozornil ale, že doručování zásilek se může za nynějších složitých podmínek zpožďovat.

Česká pošta každopádně situaci sleduje a bude se řídit doporučeními "Ministerstva zdravotnictví ČR, Světové poštovní unie a dalších relevantních subjektů. Na další vývoj situace budeme adekvátně reagovat," dodal Vitík.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

První Evropan podlehl nákaze Covid-19. Na severu Itálie se zavírají školy,…

22.02.2020 08:01 V severní Itálii ve městě Padova zemřel osmasedmdesátiletý muž pozitivně testovaný na koronavirus.…

Úspěch Kotlebovců by mohl otřást demokracií na Slovensku, píše Spiegel

22.02.2020 07:31 Demokracií na Slovensku by mohl otřást úspěch krajně pravicových Kotlebovců v nadcházejících…

Nejrychleji rostoucí hrozba? Na islamismus zapomeňte, píše prestižní deník

22.02.2020 00:01 NÁZOR - Západní bezpečnostní složky donedávna zřejmě podceňovaly hrozbu bělošských rasistů a příliš…

Rozpočtový summit EU skončil. K dohodě se nedospělo

21.02.2020 21:29 Aktualizováno Mimořádný summit Evropské unie věnovaný víceletému rozpočtu bloku dnes večer po dvou dnech skončil…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama