Zemřel Georg Ratzinger, bratr bývalého papeže Benedikta XVI.

Ve věku 96 let dnes zemřel německý katolický kněz a starší bratr bývalého papeže Benedikta XVI. Georg Ratzinger. Informoval o tom list Süddeutsche Zeitung. Ratzinger působil v letech 1964 až 1994 jako kapelník katedrály v Řezně (Regensburg), kde vedl i věhlasný chlapecký sbor Řezenští chrámoví vrabci (Regensburger Domspatzen).

Bývalý papež Benedikt XVI.
doporučujeme

O špatném zdravotním stavu Georga Ratzingera informovala média už v polovině června, kdy za ním z Vatikánu přijel do Bavorska na návštěvu mladší bratr, 93letý emeritní papež Benedikt XVI. Strávili spolu pět dní.

Georg a Joseph Ratzingerovi vstoupili v roce 1946 společně do kněžského semináře, vysvěceni byli rovněž společně v roce 1951. V 60. letech se milovník hudby Georg stal chrámovým kapelníkem a šéfem úspěšného chlapeckého sboru, s nímž procestoval celý svět. V roce 1994 se funkce vzdal a dál žil jako kanovník v Řezně.

Zpráva o fyzickém i sexuálním násilí ve sboru Regensburger Domspatzen z roku 2017 zmiňuje i Georga Ratzingera. Podle vyšetřování nesl jako vedoucí přinejmenším morální spoluvinu na násilí, kterého se učitelé a kněží na "vrabcích" dopouštěli. Zpráva ale tvrdí, že se i on sám uchyloval k fyzickým trestům na členech sboru. Ratzinger v minulosti několikrát popřel, že o případech zneužívání dětí ve sboru věděl.

Podle německých médií udržoval Georg se svým bratrem celý život úzký vztah. A to i poté, co se Joseph stal jako Benedikt XIV. v roce 2005 papežem. Georg byl posledním blízkým příbuzným emeritního papeže, jejich sestra Maria zemřela v roce 1991.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ekonomický problém jménem Itálie. Analytik popsal, čeho se bojí trhy

08.07.2020 00:01 NÁZOR - Evropští lídři se mají příští týden sejít v Bruselu, přičemž vkládají naději do záchranného…

Conteho italská vláda chce v rámci obnovy ekonomiky omezit byrokracii

07.07.2020 19:14 Italská vláda dnes schválila soubor opatření, který má zjednodušit byrokracii. Ta je dlouho…

Růst počtu nakažených je ve Švédsku nejnižší od května

07.07.2020 18:31 Denní přírůstek počtu nakažených infekčním onemocněním covid-19 ve Švédsku klesl na nejnižší úroveň…

Šéf slovenské sněmovny Kollár přečkal hlasování o odvolání, jež navrhl

07.07.2020 18:04 Aktualizováno Předseda slovenského parlamentu Boris Kollár dnes přečkal hlasování poslanců o svém odvolání, které…

Související:

Právě se děje

Další zprávy