Ženy se chtěly vyhnout vystěhování, při pokusu o sebevraždu způsobily výbuch

Pět zraněných si dnes vyžádal výbuch domu v Münsteru na západě Německa. Explozi podle vyšetřovatelů způsobily záměrně dvě obyvatelky domu v okamžiku, kdy je v doprovodu policie přišla vystěhovat soudní vykonavatelka. Zranění při výbuchu utrpěli také dva koně, které musel veterinář utratit. Informovala o tom agentura DPA.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Německá policie, ilustrační foto
doporučujeme

Podle vyšetřovatelů se 67letá žena a její 38letá dcera chtěly vyhnout nucenému vystěhování a raději se pokusily spáchat sebevraždu. Dům na okraji Münsteru, ve kterém žily, vyhodily do povětří v okamžiku, kdy u dveří zazvonila soudní vykonavatelka v doprovodu tří policistů.

Obyvatelky domu utrpěly těžká zranění, výbuch a následný požár ale přežily. Lehčí zranění utrpěli také tři policisté, soudní vykonavatelka vyvázla bez zranění. Neštěstí nepřežili dva koně, které jejich majitelky před výbuchem zjevně přivedly do domu. Jejich zranění byla natolik vážná, že je museli veterináři utratit.

Podle vyšetřovatelů výbuch způsobil puštěný plyn. Po uhašení požáru hasiči ze zničené budovy vynesli ještě několik neporušených plynových láhví.

Protože ženy ve snaze spáchat sebevraždu ohrozili život dalších osob, vyšetřuje policie případ jako pokus o vraždu.

Podle agentury DPA ženy, které způsobily dnešní výbuch, nebyly majitelkami domu, pouze si jej pronajímaly. Právě spory s majitelem kvůli neplacení nájmu vedly k pokusu o jejich nucené vystěhování.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jožo Ráž pobouřil Česko i Slovensko: Nezachrání ho ani tisíce prodaných…

15.10.2019 23:01 Aktualizováno O velký rozruch se na Slovensku i v České republice postaral legendární zpěvák Jožo Ráž a skupina…

Nizozemsko v šoku. Skupina lidí žila 9 let ve sklepě, čekala konec světa

15.10.2019 22:36 Aktualizováno Nejméně šestičlenná skupina lidí pravděpodobně žila devět let zcela izolována od vnějšího světa ve…

Francie chystá zákon proti domácímu násilí. Agresorům dá náramky

15.10.2019 22:32 Dolní komora francouzského parlamentu dnes téměř jednomyslně schválila návrh zákona proti domácímu…

Policie nasadila proti demonstrujícím hasičům vodní děla

15.10.2019 21:37 Policie dnes v Paříži použila slzný plyn a vodní děla proti hasičům demonstrujícím za lepší…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama