Anglikánská církev je nasáklá rasismem. Arcibiskup Welby se menšinám omlouvá

V anglikánské církvi stále panuje hluboký institucionální rasismus. Řekl to arcibiskup z Canterbury Justin Welby, který je duchovním vůdce anglikánů ve světě.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Církev
doporučujeme

Diskriminovaným menšinám se Welby omluvil, informovala BBC. "Jsem zahanben tváří v tvář našim dějinám a jsem zahanben naším selháním. Při pohledu na naši církev není pochyb, že jsme stále hluboce institucionálně rasističtí," řekl Welby na generální synodě anglikánské církve. Hlavou církve je britská královna Alžběta II.

Podle agentury AFP zástupci anglikánské církve na synodě jednomyslně schválili návrh dokumentu, ve kterém se omlouvají "za vědomý i nevědomý rasismus, kterým trpěl nespočet anglikánů z řad černochů, Asiatů a dalších etnických menšin od roku 1948".

Tři roky po konci druhé světové války začali do Británie přijíždět na pozvání tehdejší vlády imigranti z Karibiku, kteří pomáhali s poválečnou rekonstrukcí země. Podle lodi, která přivezla v roce 1948 první z nich, se jim začalo říkat generace Windrush.

Před dvěma lety v Británii vypukl skandál, když vyšlo najevo, že někteří z karibských imigrantů nebo jejich dětí začali mít v posledních letech potíže při získávání zdravotní péče nebo při žádostech o práci a některým hrozila dokonce deportace. Aféra připravila o křeslo tehdejší ministryni vnitra Amber Ruddovou.

Loading...
Vstupte do diskuze (10)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Útok v Londýně: V mešitě byl pobodán muž

20.02.2020 19:22 Aktualizováno V londýnské mešitě byl dnes odpoledne pobodán starší muž, podle mešity muezzin. Byl převezen se…

Ukrajinské městečko odmítá karanténu pro ohrožené koronavirem

20.02.2020 19:20 Vzbouření vyvolala u obyvatel ukrajinského městečka Novi Sanžary v Poltavské oblasti zpráva, že v…

Rusko vyslalo do kosmu raketu s vojenskou družicí, start se podařil až na…

20.02.2020 15:39 Aktualizováno Vojenská komunikační družice Meridian-M, s kterou dnes z kosmodromu Pleseck na severu Ruska…

Rus Nikulin stane před soudem v USA. Údajný hacker je duševně zdráv, tvrdí…

20.02.2020 10:59 Rus Jevgenij Nikulin, kterého americká prokuratura viní z hackerských útoků, byl uznán příčetným, a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama