British Airways rozprodávají nepotřebné vybavení z letadel

Tisíce fanoušků letectví nebo zájemců o nevšední vánoční dárky přitáhl internetový výprodej vyřazeného vybavení z letadel britských aerolinek British Airways. Akci, během níž jsou k mání hrnečky, talířky, přikrývky, ručníky nebo dokonce vozíky na rozvoz nápojů, ale provázejí problémy, a tak se podle rozhlasové a televizní stanice BBC objevují hlasy, že pověsti společnosti může krátkodobě spíše uškodit.

British Airways, ilustrační fotografie
doporučujeme

Během prvních 24 hodin internetové stránky s nabízenými věcmi, které dříve sloužily cestujícím v letadlech, měly 250.000 návštěv. Jako první se vyprodaly vozíčky pro rozvoz jídel, velká poptávka byla po vybavení letadel Boeing 747, která ve flotile British Airways už dosloužila.

Ale zatímco mnoho lidí je s nákupem spokojených, na sociálních sítích a na internetových stránkách pro pravidelné zákazníky leteckých společností se množí zklamané komentáře. Stěžují si, že jim objednávky přicházejí neúplné nebo jsou věci rozbité. Stránka, na které se věci prodávají, prý má také často technické problémy.

"Stále jsem se nedočkal odpovědi na maily, telefony nikdo nezvedá. Přišly mi dvě věci, obě jiné, než jsem chtěl, a další tři chybí," popsal své problémy s nákupem vybavení z letadel British Airways jistý zákazník. Ozývají se také hlasy, že většinu předmětů mířících do "důchodu" skoupí překupníci a pak je vydraží na aukčním portálu eBay.

Spokojení kupující si pochvalují, že jde o kvalitní sběratelské kousky, které British Airways rozprodávají za lidové ceny. "Roli u mě hrála zvědavost a nostalgie. Milujeme létání, ale teď to kvůli pandemii (covidu-19) nejde. Jde o připomínku našich cest," vysvětlil jeden šťastlivec, kterému se jako dárek pro partnera podařilo koupit několik hrnečků, talířů a přikrývku. Za celou objednávku i s poštovným zaplatil necelých 45 liber (1320 korun).

British Airways ujišťují, že dělají vše, co mohou, aby všichni zákazníci dostali objednané zboží rychle a pokud možno ještě před Vánocemi. Slibují také vrácení peněz za jakékoliv věci, které nejsou v takovém stavu, v jakém byly nabízeny na internetu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Británii se začalo očkovat i v kostelech a katedrálách

16.01.2021 19:13 Po nemocnicích a lékárnách se v Británii očkuje už i v kostelech. Vakcínu mohou senioři nad 80 let…

Británie zpřísňuje. Přes hranice pustí jen lidi s negativním testem

16.01.2021 11:01 Británie od pondělí podstatně zpřísní režim na hranicích, kde bude od cestovatelů ze všech zemí i…

Rusko zahájilo kroky k odstoupení od dohody o otevřeném nebi

15.01.2021 16:26 Aktualizováno Ruské ministerstvo zahraničí oznámilo, že zahajuje interní kroky k odstoupení od mnohostranné…

Británie řeší "obrovskou hrozbu". Kvůli závadě zmizelo z policejní…

15.01.2021 13:25 Aktualizováno Kvůli technické závadě zmizelo z databáze britské policie více než 150.000 záznamů. Jednalo se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama