Černoch zachránil bělocha? Hrdina protestů v Londýně promluvil

Nepokoje po smrti černocha George Floyda se týkají mnoha zemí po celém světě. Fotografie z demonstrace hnutí Black Lives Matter v Londýně obletěla celý svět, a to díky činu černocha Patricka Hutchinsona, který riskoval svůj život pro záchranu neznámého bílého muže.

Black lives matter
doporučujeme

Londýnské protesty hnutí Black Lives Matter (BLM), které žádá reformu policie po smrti černocha George Floyda v USA, nabraly jiný směr poté, co se krajně pravicová skupina zaměřila na demonstranty.

Střet dvou skupin zapříčinil násilí, které vypuklo v neřízený chaos. V tomto okamžiku si černoch Patrick Hutchinson všiml neznámého bělocha, který ležel zraněný na schodech. Bez většího přemýšlení, zdali neznámý běloch patří k hnutí BLM nebo jde o člena krajní pravice, se pokusil muže dostat do bezpečí.

Hutchinson řekl pro CNN, že tento protest hnutí BLM byl jeho první. Na otázku, proč pomohl raněnému muži, aniž by tušil, jestli není odpůrcem hnutí, odpověděl, že měl obavy, aby hlavní myšlenka BLM nebyla ztracena v tomto jednom okamžiku násilí. Policie zatkla více než 100 lidí. CNN se pokusila ověřit, proč se zraněný muž protestů účastnil nebo co dělal přesně před incidentem, ale bezvýsledně. Muže se zatím nepodařilo ani identifikovat.

Hutchinson vzal neznámého na ramena a snažil se ho dostat k policii, aby mu byla poskytnuta pomoc. Zachránce uvádí, že jeho přátelé museli vytvořit ochranný koridor, protože cítil, jak ho lidé fyzicky napadají. „Chci rovnost pro všechny. Jsem otec a dědeček a rád bych viděl svá vnoučata, neteře, synovce žít v lepším světě, než v kterém žiju já,“ řekl Hutchinson pro CNN a dodal, že svět, ve kterém žije je sice lepší, než ve kterém žili jeho prarodiče, ale zároveň doufá, že změny budou pokračovat do té doby, dokud nebude rovnost pro všechny.

„Všichni jsme jedna rasa,“ zdůraznil Hutchinson, který doufá, že demonstrace pomohou lidem si uvědomit, že každý život má cenu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Johnsonovi konzervativci letošní sjezd uspořádají přes internet

07.07.2020 22:04 Letošní sjezd britských konzervativců se uskuteční jen on-line. Původně se členové strany premiéra…

Ukrajinský prezident Zelenskyj přiznal neohlášení změny majetkových poměrů

07.07.2020 21:11 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj přiznal, že ve stanovené lhůtě neoznámil výrazné změny v…

V Severní Makedonii našli v kamionu 211 migrantů, mezi nimi 63 dětí

07.07.2020 18:36 Kamion plný migrantů, včetně více než šesti desítek dětí, jedoucí od řeckých hranic zastavili v…

Pečovatele pobouřil výrok premiéra Johnsona o epidemii v domovech

07.07.2020 18:00 Britský premiér Boris Johnson se dnes ocitl pod palbou zástupců pečovatelského sektoru za pondělní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy