Lockdown Anglie se může protáhnout do příštího roku, píše The Times

Anglická proticovidová uzávěra by se mohla protáhnout i do příštího roku, pouze přes Vánoce by se opatření mohla krátce rozvolnit. Podle deníku The Times před tím varovali kabinetní ministři. Premiér Boris Johnson omezení vycházení a služeb ohlásil v sobotu s tím, že začnou platit ve čtvrtek.

Velká Británe: Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Podle členů kabinetu by mohlo být "velmi obtížné" ukončit takzvaný lockdown, pokud počty úmrtí a hospitalizací v souvislosti s koronavirem budou nadále růst.

Jeden z nejmenovaných ministrů uvedl, že opatření za vývojem pokulhávají. "Obáváme se, že za čtyři týdne bude úmrtí více, než jich je dnes, což dodá na důvěryhodnosti lidem, kteří chtějí národní opatření ponechat v platnosti," řekl ministr. "Myslím, že budou i po Novém roce," dodal další.

Premiér Johnson v sobotu oznámil, že britská vláda zavede kvůli zhoršující se epidemické situaci uzávěru v celé Anglii. Od čtvrtka budou smět lidé vycházet ven jen v nutných případech a musí omezit společenské kontakty. Fungovat budou pouze nezbytné služby, zavřeno musí mít restaurace a bary. Johnson však tvrdil, že opatření budou platit do 2. prosince. Premiér také řekl, že restrikce jsou jedinou nadějí, že lidé stráví vánoční svátky ve společnosti svých blízkých.

Británie o víkendu jako třetí v Evropě překonala hranici milionu pozitivních testů na koronavirus od začátku pandemie a podle vládních expertů v zemi exponenciálně roste počet nakažených i hospitalizovaných. V příštích týdnech by proto bez vládního zásahu hrozilo nebezpečí zahlcení zdravotního systému.

Opatření platí jen pro Anglii - Skotsko, Wales a Severní Irsko rozhodují o protiepidemických krocích samostatně.

Farage chce vytáhnout do boje proti lockdownu

Britský politik Nigel Farage chce svou Stranu pro brexit vzkřísit pod názvem Reform UK a vytáhnout s ní do boje proti takzvanému lockdownu. Nová strana bude podporovat politiku cílené ochrany těch nejzranitelnějších před koronavirem, což umožní zbytku obyvatelstva vytvořit si kolektivní imunitu. V komentáři zveřejněném v neděli na serveru The Telegraph o tom informovali Farage a nynější předseda strany Richard Tice.

Podle Farage selhali britští politici během pandemie téměř na všech úrovních. Plošné uzávěry podle něj nefungují a "ve skutečnosti napáchají víc škod než užitku". Druhá celostátní karanténa, která začne platit od čtvrtka, podle něj bude "ekonomickým umíráčkem" pro řadu lidí, kteří podnikají.

Nová strana bude podle Farage podporovat politiku cílené ochrany těch nejzranitelnějších před koronavirem, což umožní zbytku obyvatelstva vytvořit si kolektivní imunitu.

Farage Stranu pro brexit založil na počátku roku 2019. Předtím stál v čele Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) a jeho několikaletá kampaň proti členství Británie v EU sehrála důležitou roli v referendu, v němž se Britové v roce 2016 těsnou většinou vyslovili pro vystoupení země z bloku.

Kromě covidu-19 se chce nová strana zabývat i dalšími oblastmi veřejného života, "které je možné zlepšit ku prospěchu obyčejných lidí", zdůraznili Farage a Tice. "Chceme být známí jako strana Reformy," napsali politici.

Zaveďme čtyřdenní pracovní týden pro všechny, vyzývá ekonom

20.06.2021 21:51 Aktualizováno NÁZOR - Postupné uvolňování lockdownů a společenských omezení otevírá vítanou možnost návratu k…

Při havárii letadla české výroby na Sibiři zemřeli nejméně čtyři lidé

19.06.2021 14:17 Aktualizováno Nejméně čtyři lidé zahynuli při havárii letadla s parašutisty v Kemerovské oblasti na jihozápadě…

Moskva hlásí druhý den v řadě rekordní denní přírůstek případů nákazy

19.06.2021 12:03 Moskva má za uplynulý den rekordních 9120 zjištěných případů nákazy novým koronavirem, v celé zemi…

Parlamentní volby v Rusku budou kvůli pandemii v září třídenní

18.06.2021 21:38 Volby do dolní komory ruského parlamentu se letos na podzim budou konat místo jednoho dne tři dny,…

Velká Británie hlásí prudký týdenní nárůst počtu záchytů varianty delta

18.06.2021 18:45 Aktualizováno Británie hlásí prudký týdenní nárůst počtu záchytů koronavirové varianty delta, kvůli níž země…

Rusko oznámilo, že od dohody o otevřeném nebi odstoupí 18. prosince

18.06.2021 17:58 Rusko odstoupí od dohody o otevřeném nebi 18. prosince, oznámilo dnes podle agentury TASS ruské…

Rusko zakázalo dovoz krmiv a krmných přísad z Česka

18.06.2021 11:01 Ruská Federální veterinární a fytosanitární služba Rosselchoznadzor zakázala dovoz krmiv a přísad…

Biden vyslal Putinovi jasný vzkaz, hodnotí politolog ženevský summit

18.06.2021 00:01 NÁZOR - Potyčka mezi novináři a ruskými bodyguardy před středečním setkáním amerického prezidenta…

Jaký byl dopad lockdownu na lidské zdraví? Statistici hlásí překvapivé…

17.06.2021 22:00 Aktualizováno NÁZOR – Jaké jsou vedlejší dopadu lockdownů? Tuto otázku si položili statistici David Spiegelhalter…

Ukrajina oceňuje, že Biden a Putin neučinili žádnou dohodu o ní bez ní

17.06.2021 21:51 Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba oceňuje, že americký prezident Joe Biden při středeční…

Související:

Právě se děje