Pacient s covidem-19 se po několika týdnech probral z kómatu. Jeho první reakce lékaře překvapila

Velká Británie eviduje případ muže nakaženého novým typem koronaviru, který strávil několik týdnů v kómatu. Původně byl hospitalizován s těžkým zápalem plic, později testy ukázaly, že šlo o covid-19. Nemoc, na kterou muž překvapivě zapomněl.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Brian Harvey
doporučujeme

Devětašedesátiletý Brian Harvey byl hospitalizován kvůli zápalu plic. Lékaři až později zjistili, že se nakazil koronavirem. Překvapivě ale poté, co opět nabral vědomí, vůbec netušil, co koronavirus je. V kómatu na něj zapomněl.

Harvey, který byl 21. března přijat do nemocnice v Bristolu, se ani nestihl rozloučit s rodinou, když ho lékaři uvedli do umělého spánku. Když se o čtyři týdny později probudil, o současné pandemii netušil absolutně nic, ačkoli v době, kdy onemocněl, už bylo v Británii zhruba 5000 infikovaných lidí.

Na koronavirus v kómatu zapomněl. "Když se probral, o koronaviru nevěděl. Museli jsme mu vysvětlit, že venku číhá virus a že všechno je zavřené. Všechny kontaktoval přes FaceTime a všichni plakali. Zeptal se, proč pláčou a oni mu vysvětlili, že nečekali, že se ještě někdy ozve," řekla médiím Brianova dcera Faye.

Podle ní se zotavuje velmi rychle. "Nikdo z lékařů si nemyslel, že to takto půjde. Sestra na jednotce intenzivní péče, která ho viděla na začátku, řekla, že je vyroben z odolného materiálu, jako teflon," dodala.

Harvey nyní navštěvuje fyzioterapeuta, který mu pomáhá učit se znovu chodit. Většinu svalové hmoty totiž ztratil. Jako poděkování rodina shromáždila více než 6000 liber, které darovala britské Národní zdravotnické službě, a koupila tablety pro pacienty v bristolské nemocnici.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Manželka diplomata zabila britského mladíka, rodina žaluje ministra

29.05.2020 14:50 Rodina britského mladíka Harryho Dunna, který loni zemřel v důsledku srážky s automobilem řízeným…

Razie v ukrajinském muzeu. Vyšetřovatelé zabavili Porošenkovi sbírku obrazů

29.05.2020 13:31 Ukrajinští vyšetřovatelé v jednom z kyjevských muzeí zabavili z rozhodnutí soudu soukromou sbírku…

VIDEO: Hromadná přestřelka taxikářů u Kyjeva, na místě zůstali zranění

29.05.2020 12:02 Tři zraněné si vyžádala přestřelka s účastí asi stovky lidí, živících se osobní dopravou, která se…

Rusko má rekordní růst úmrtí s covid-19, za den zemřelo 232 lidí

29.05.2020 10:23 Rusko dnes ohlásilo 8572 nových případů nákazy koronavirem a 232 úmrtí s chorobou covid-19 za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy