Rusko oznámilo dalších 589 úmrtí na nemoc covid, dosud nejvíce

Rusko dnes oznámilo 589 úmrtí za poslední den v souvislosti s koronavirem, to je dosud nejvíce od počátku pandemie. Země hlásí nové denní maximum v počtu zemřelých druhý den po sobě, v úterý registrovala 569 mrtvých. Celkem s nemocí covid-19 v zemi zemřelo 41.053 osob, informuje agentura Reuters.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Ruský operativní štáb rovněž oznámil 25.345 nově potvrzených infekcí za 24 hodin, což je o zhruba tisícovku méně než v předchozím dni. Celkem se v zemi s přibližně 146 miliony obyvatel prokazatelně infikovalo přes 2,3 milionu osob. Zotavilo se dosud více než 1,8 milionu nakažených.

Prezident Vladimir Putin dnes podle agentury TASS sdělil, že v zemi už byly vyrobeny přibližně dva miliony očkovacích látek proti koronaviru SARS-CoV-2, což podle něj už v Rusku "umožňuje zahájit, jestli ne masovou, pak rozsáhlou vakcinaci".

V této souvislosti také vyzval místopředsedkyni vlády Taťjanu Golikovovou, aby se, "pokud pro to bude vše skutečně připravené", koncem příštího týdne "k této rozsáhlé vakcinaci přistoupilo". Má se při tom začít prvními dvěma rizikovými skupinami - lékaři a učiteli.

Agentura Reuters v pondělí napsala, že nemocnice v Domodědovu jižně od Moskvy začala už minulý týden s očkováním vakcínou Sputnik V. Tu ruské úřady schválily v srpnu jako první oficiálně povolený preparát proti koronaviru na světě. Tato látka údajně dosahuje účinnosti 92 až 95 procent.

Poslední ukrajinská data hovoří o 13.141 nově nakažených za den a o 169 úmrtích v souvislosti s koronavirem. Od vypuknutí pandemie se v zemi s přibližně 42 miliony obyvatel infikovalo 758.264 lidí, zemřelo jich dosud 12.717, píše agentura Unian s odvoláním na ukrajinského ministra zdravotnictví Maksyma Stepanova. Uzdravilo se už celkem 369.054 nakažených.

Rusko je co do celkového počtu potvrzených případů koronaviru čtvrtou nejpostiženější zemí na světě - po USA, Indii a Brazílii. Ukrajina je na sedmnáctém místě. V případě celkového počtu úmrtí je Rusko desáté a Ukrajina dvaadvacátá nejpostiženější. Vyplývá to z údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU), která vývoj pandemie sleduje globálně.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kreml potvrdil ochotu prodloužit odzbrojovací dohodu s USA

20.01.2021 13:13 Moskva dnes prostřednictvím mluvčího Kremlu opět potvrdila ochotu prodloužit poslední odzbrojovací…

Jak počítat oběti pandemie? Profesor z Oxfordu upozornil na úskalí…

20.01.2021 00:01 NÁZOR - Kolik lidí zemřelo kvůli pandemii nemoci covid-19? A jak se tato čísla liší v jednotlivých…

Navalnyj zveřejnil zprávu o údajném Putinově paláci. Rezidence za 29…

19.01.2021 21:56 Aktualizováno Fond boje s korupcí ruského opozičního předáka Alexeje Navalného dnes zveřejnil výsledky svého…

Kreml nehodlá v případu Navalného brát zřetel na Západ

19.01.2021 13:04 Kreml nehodlá přihlížet k výzvám západních zemí, který hrozí Rusku sankcemi za uvěznění opozičního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama