Ruští zločinci prý na zakázku SBU chystali únos vůdce separatistů

Moskevský soud dnes uvalil vazbu na sedm členů organizované zločinecké skupiny, kteří připravovali únos nejmenovaného pohlavára proruských separatistů z východu Ukrajiny a jeho přepravu na Ukrajinu.

Alexandr Zacharčenko
doporučujeme

Oznámila to ruská státní agentura TASS s odvoláním na mluvčí vyšetřovatelů. Všichni zadržení jsou podle listu Kommersant ruští občané. Ukrajinská strana se k tvrzením nevyjádřila.

Ruská tajná služba FSB podle internetového listu Gazeta.ru uvádí, že zadržená skupina chystala na zakázku ukrajinské tajné služby SBU několik únosů a vražd ruských občanů.

Podle FSB si agent SBU, který se před dvěma lety podílel na zabití vůdce doněckých separatistů Alexandra Zacharčenka, najal pro únos skupinu ruských zločinců za 200.000 dolarů (asi 4,4 milionu Kč), kteří se skutečně snažili naložit do auta vyhlédnutou oběť, ale té se podařilo utéci, napsal server Lenta.ru.

Gazeta.ru připomněla tvrzení ukrajinského tisku, že skupinu tří desítek ruských žoldnéřů, zadržených v Bělorusku v předvečer prezidentských voleb, obviněných z přípravy masových nepokojů a posléze vrácených do Ruska, vylákala do ciziny SBU, aby je posléze mohla zajmout a soudit kvůli jejich předchozí účasti v bojích na východě Ukrajiny. Plán se prý ale zhroutil vinou úniku informací. Tato tvrzení popřel šéf kanceláře ukrajinského prezidenta jako dezinformaci, která má vnést rozkol do ukrajinského vedení.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruské bombardéry utvořily rekord v čase i délce letu

20.09.2020 22:58 Aktualizováno Ruské nadzvukové strategické bombardéry Tu-160 překonaly ve své kategorii světový časový i dálkový…

Co s lidmi, kteří odmítají roušky? Psycholožka má o komunikaci jasno

20.09.2020 22:58 Aktualizováno NÁZOR - Zakrývání dýchacích cest ve vnitřních prostorách je v mnoha zemích povinné, ale vynucování…

I přes policejní zatýkání demonstrovaly v Minsku desetitisíce

20.09.2020 17:41 Aktualizováno Desítky tisíc lidí dnes v běloruském hlavním městě Minsku znovu demonstrovaly proti autoritářskému…

Švýcarský parlament zváží milost pro Čecha z kauzy MUS

20.09.2020 16:45 Švýcarský federální parlament se bude ve středu nezvykle zabývat žádostí o milost podanou českým…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama