Alexandr Zacharčenko (doněcký předák)

Alexandr Zacharčenko

Po vraždě Zacharčenka je zle. Moskva obvinila Ukrajinu ze spolupráce s IS

Moskva/Kyjev - Moskva zesílila útoky proti ukrajinskému vedení v souvislosti s atentátem na bývalého šéfa donbaských separatistů Alexandra Zacharčenka, který koncem srpna zahynul při atentátu v Doněcku. Agentura TASS dnes s odvoláním na ruské tajné služby obvinila Kyjev ze spolupráce s Islámským státem při organizování teroristických útoků na území kontrolovaném proruskými povstalci.
Alexandr Zacharčenko

Separatistický Doněck má nového vůdce. Dopadne jak Zacharčenko?

Doněck - Prozatímním šéfem neuznávané Doněcké lidové republiky, kterou na východě Ukrajiny vyhlásili separatisté, byl dnes jmenován Denis Pušilin. Ten doposud zastával funkci předsedy doněckého poslaneckého sněmu. Hlasování o novém vedoucím představiteli se konalo poté, co při výbuchu v Doněcku přišel 31. srpna o život vůdce proruských separatistů Alexandr Zacharčenko. Informovala o tom ukrajinská agentura Unian.
Alexandr Zacharčenko

"Kanibalský" svět v Donbasu? Netradiční názor na válku na Ukrajině

NÁZOR - Nálož, která zabila Alexandra Zacharčenka, premiéra samozvané Doněcké lidové republiky, rozšířila tolik spekulací, kolik měla šrapnelů, konstatuje historik a politolog Mark Galeotti v komentáři pro server Moscow Times. Expert na Rusko z pražského Ústavu mezinárodních vztahů dodává, že událost pravděpodobně nikterak nepřispěje k nastolení míru.
Alexandr Zacharčenko

Doněck pohřbívá Zacharčenka. Pohřbu se účastní 120 tisíc lidí

Doněck (Ukrajina) - Více než 120.000 lidí se dnes v Doněcku podle agentury Interfax zúčastnilo pohřbu předáka proruských separatistů na východě Ukrajiny Alexandra Zacharčenka, který se v pátek stal obětí atentátu. Rakev se zavražděným byla vystavena v budově městské opery, před kterou lidé s květinami vytvořili několikakilometrovou frontu.
Alexandr Zacharčenko

Kreml zuří. Vraždu Zacharčenka má za provokaci

Moskva - Zabití hlavního vůdce proruských separatistů na východě Ukrajiny Alexandra Zacharčenka je podle Kremlu "provokace" ohrožující urovnání konfliktu. Zacharčenka zabila v pátek bomba nastražená v jeho oblíbené restauraci v centru Doněcka.
Alexandr Zacharčenko

Kyjev a povstalci si vymění zajatce. Na dohodu dohlížel moskevský patriarcha

Moskva/Kyjev - Vůdce doněckých separatistů Alexandr Zacharčenko a proruský ukrajinský politik Viktor Medvedčuk se dohodli na výměně zajatců. Poslední detaily se dnes řešily v Moskvě pod dohledem moskevského pravoslavného patriarchy Kirilla. Kyjev by měl propustit 306 válečných zajatců a proruští povstalci 74 vězněných Ukrajinců.
Alexandr Zacharčenko

Separatisté z Doněcku vyhlásili nový stát Malorusko. Je to nesmysl, vzdoruje Luhansk

Kyjev/Moskva - Proruští radikálové dnes vyhlásili stát Malorusko, k němuž přičlenili 19 z 24 ukrajinských regionů i "dosavadní" hlavní město Kyjev. Novou metropolí "federálního státu", jehož ústava se prý chystá, bude Doněck. Radikálové z Luhansku se ale nechtějí přidat. Ruská nejvyšší místa zatím dnešní vývoj oficiálně nekomentovala.
Ukrajinská armáda, ilustrační fotografie

Separatisté vyhrožují Kyjevu, jsou odhodláni obsadit celý Donbas silou

Kyjev - Podle dnešního vyjádření vůdce proruských separatistů Alexandra Zacharčenka jsou povstalci odhodláni obsadit silou donbaská území kontrolovaná Kyjevem, pokud se to nepodaří politickými prostředky. Moskva jeho slova sice odmítla, nicméně pro ně má pochopení vzhledem ke stávající situaci.
Ilustrační foto

Doněckem otřásl výbuch, vůdce separatistů hovoří o atentátu

Kyjev - Východoukrajinským Doněckem dnes otřásla silná exploze, která zabila jednoho člověka. Jeho indentita zatím není známa. Vůdce proruských separatistů Alexander Zacharčenko řekl terčem výbuchu mohl být jeho zástupce nebo jeden z velitelů povstaleckých sil.

Aktuálně se děje

Aktualizováno před 17 minutami

před 26 minutami

Ázerbájdžán, ilustrační foto

Ázerbájdžánské jednotky zadržely čtyři bývalé lídry Náhorního Karabachu

Ázerbájdžánské úřady zadržely čtyři bývalé lídry Náhorního Karabachu a převezly je do Baku. Příslušníky ázerbájdžánské služby státní bezpečnosti byli zadrženi tři bývalí prezidenti samozvané republiky Náhorní Karabach Arkadij Gukasján, Bako Saakján a Arajik Haruťunjan a bývalý předseda parlamentu David Išchanjan. 

před 55 minutami

Záchranáři zasahují u neštěstí na Strakonicku. (3.10.2023)

Nehodu na Strakonicku nepřežili zaměstnanci železnice. Na trati pracovali

Úterní železniční nehoda na Strakonicku si vyžádala dva životy železničních zaměstnanců, kteří pracovali na trati, uvedla policie. Generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda vyjádřil upřímnou soustrast pozůstalým. Drážní inspekce zahájila vyšetřování mimořádné události.  

před 57 minutami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

Laureáti Nobelovy ceny za fyziku

Nobelovu cenu za fyziku dostali tři vědci za výzkum elektronů

Nobelova cena za fyziku pro rok 2023 byla udělena třem vědcům za jejich práci v oblasti využití extrémně krátkých světelných pulzů k studiu chování elektronů v atomech a molekulách. Laureáty jsou francouzsko-americký vědec Pierre Agostini, Rakušan maďarského původu Ferenc Krausz a Francouzka působící ve Švédsku Anne L'Huillierová.

včera

Arménie, ilustrační foto

Arménský parlament schválil přistoupení k ICC, navzdory ruskému odporu

Arménský parlament podle agentury Anadolu schválil ratifikaci Římského statutu, na jehož základě vznikl Mezinárodní trestní soud (ICC), což znamená, že Arménie bude podléhat jeho jurisdikci. Plán Arménie přistoupit k ICC, která nedávno vydala zatykač na ruského prezidenta Vladimira Putina, byl kritizován Ruskem.

včera

včera

V 94 letech zemřel bývalý ředitel Komerční banky a senátor ODS Richard Salzmann

V pondělí zemřel ve věku 94 let bankéř Richard Salzmann, někdejší generální ředitel Komerční banky a senátor za ODS. Uvedl to server Lidovky.cz.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy