Sophiina volba: Vybírejte, kdo přežije a kdo zemře, vyzvala lékaře asociace

Podle nových pokynů vydaných britským lékařům může být pacientům s onemocněním COVID-19 odepřena léčba zachraňující život, pokud jiní nemocní mají větší pravděpodobnost, že přežijí. Lékařští pracovníci by tak byli nuceni učinit „vážná rozhodnutí“, pokud by nemocnice nezvládaly nápor nemocných. Vyplývá to z dokumentu vydaném British Medical Association (BMA).

Přidejte svůj názor 40 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

„Lékařští pracovníci mohou být nuceni některým pacientům odepřít léčbu, aby umožnili léčení jiných pacientů s vyšší pravděpodobností přežití. To může zahrnovat i ukončení léčby jednotlivce, který je stabilní nebo se dokonce zlepšuje,“ píše se v nových pokynech BMA.

Dokument podle SkyNews také uvádí, že jedním z „hlavních principů“ lékařů během pandemie je, že „na každém záleží a na všech záleží stejně, to ale neznamená, že s každým bude i stejně zacházeno“.

„Pokud budeme v budoucnu muset přijmout tato vážná rozhodnutí, víme, že budeme napadáni. Bude to hněv a bolest. Nikdo nechce dělat tato rozhodnutí, ale pokud jsou zdroje nedostatečné, musí být tato rozhodnutí učiněna,“ přiznal John Chisholm, předseda lékařské etické komise BMA.

Ve středu bylo oznámeno úmrtí dalších 563 pacientů s onemocněním COVID-19 ve Velké Británii, což je největší denní nárůst v zemi od začátku epidemie. Nyní je potvrzeno, že ve Velké Británii zemřelo celkem 2 352 lidí.

Vláda vyjádřila naléhavou potřebu zavádět intenzivní testování na COVID-19 především u pracovníků ve zdravotnictví. Zaměstnanci totiž nesouhlasí s umístěním do izolace, aniž by byli testováni, nejsou ale k dispozici testy, které by nákazu jasně prokázaly. Z půl miliónu zaměstnanců v přední linii bylo dosud testováno pouze 2000 lidí.

Yvonne Doyleová, lékařská ředitelka Public Health England (PHE), sdělila na tiskové konferenci, že se nyní provádí 10 000 testů na COVID-19 denně a cílem je získat do poloviny dubna 25 000 testů. Uvedla, že cílem je „dostat se z tisíců na stovky tisíc“ testů pro pracovníky v přední linii v následujících týdnech.

Britský premiér Boris Johnson, který je v současné době doma v izolaci s pozitivním testem na COVID-19 uvedl: „Je zásadní, aby lidé, kteří jsou v kontaktu s nemocí, mohli být testováni a učinit nezbytné kroky k izolaci doma tak, jak to dělám já a mnoho dalších. “

Loading...
Vstupte do diskuze (40)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko hlásí druhý den po sobě víc uzdravených než nakažených

03.06.2020 10:59 V Rusku se v úterý už druhý den za sebou uzdravilo víc lidí s nemocí covid-19, než se koronavirem…

Rusko mění taktiku. Špatné zprávy se publikují v noci

03.06.2020 08:44 Ruské úřady začaly zveřejňovat statistické údaje až pozdě v noci, protože vláda si nepřeje…

Kdy Rusko použije jaderné zbraně? Putin představil novou vojenskou doktrínu

02.06.2020 22:08 Aktualizováno Ruský prezident Vladimir Putin dnes schválil strategický dokument, který označuje vytvoření a…

Britská bilance epidemie za den narostla o 324 mrtvých

02.06.2020 18:47 Britská vláda dnes oznámila úmrtí dalších 324 lidí s pozitivním testem na koronavirus, oficiální…

Související:

Právě se děje

Další zprávy