V Británii se rozmáhají nepovolené taneční akce. Další útok na policisty, zaneřáděné pláže

Na policisty v Londýně ve čtvrtek večer zaútočili někteří účastníci nepovoleného večírku, který se strážci pořádku snažili rozpustit. Podobný incident se stal už ve středu, kdy při zásahu utrpělo zranění 22 policistů. Šéfka metropolitní policie Cressida Dicková před nadcházejícím víkendem varovala, že její podřízení proti takovým akcím zasáhnou a rozpustí je.

Přidejte svůj názor

Policie Velké Británie
doporučujeme

S tím, jak se v Británii uvolňují restrikce zavedené kvůli šíření koronaviru, přibývá oslav a tanečních párty, které se však ještě konat nesmějí, poznamenala agentura Reuters. V Anglii se podle současných pravidel může sejít skupina nejvýše o šesti lidech.

"Je nám jasné, že po měsících omezování mají lidé všeho dost a budou se chtít scházet, ale tyto nepovolené večírky jsou nepřijatelné," prohlásil ministr životního prostředí George Eustice v televizi Sky News. "Útoky na policii, jichž jsme byli svědky dříve v tomto týdnu, jsou nepřijatelné také," dodal.

Po středečních násilnostech ve čtvrti Brixton na jihu Londýna bylo do ulic britského hlavního města nasazeno ve čtvrtek večer více policistů. Tentokrát se stali terčem útoků v městské části Notting Hill na západě Londýna, která je v poslední době často dějištěm různých hudebních akcí konaných bez povolení. Výtržníci po policistech házeli různé předměty, nikoho z nich ale nezranili.

Za uplynulé tři týdny při rušení nepovolených protestů a večírků utrpělo zranění kolem 140 strážců pořádku, uvedla šéfka londýnské policie.

Ve čtvrtek měly plné ruce práce také pořádkové služby v oblíbeném přímořském letovisku Bournemouth na jihu Anglie, kam horké počasí přilákalo na pláže davy lidí. Návštěvníci se svými auty ucpali ulice města a už před ním se vytvářely dlouhé kolony, přeplněné byly i vlaky do Bournemouthu.

Lidé mezi sebou nedodržovali bezpečné rozestupy, parkovali tam, kde se to nesmí, někteří se chovali nevhodně nebo se mezi sebou v opilosti prali. Na pláži po nich zůstaly tuny odpadků. Strážníci a zástupci města si stěžovali, že když se proti neukázněným turistům snažili zakročit, plivali na ně.

zdroj: YouTube

Ministr zdravotnictví Matt Hancock kvůli porušování opatření proti šíření koronaviru pohrozil uzavřením pláží. "Poslední, co lidé chtějí, je aby se virus vrátil," řekl ministr v rozhovoru na rozhlasové stanici TalkRadio. Varoval, že pokud bude nakažených znovu rychle přibývat, je vláda připravena jednat. "Nemůžeme jít zpět, musíme tu nemoc zastavit," řekl. Británii pandemie covidu-19 zasáhla nejvíce v Evropě, koronavirem se tam nakazilo skoro 309.500 lidí, více než 43.300 jich zemřelo.

Británie ve čtvrtek zažila nejteplejší den za letošní rok, například na londýnském letišti Heathrow naměřili 33,3 stupně Celsia. Horko má být i dnes, o víkendu se ale má ochladit. Úřady si od toho slibují, že se situace na oblíbených výletních místech zklidní.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dohoda mezi EU a Británií v nedohlednu, po dalším kole jednání přetrvávají…

02.07.2020 16:48 Další čtyři dny rozhovorů mezi vyjednavači Londýna a Evropské unie o podobě budoucích vztahů…

Stala se chyba? Turci zuří, protože nejsou na seznamu bezpečných zemí

02.07.2020 15:30 EU přišla s prvním seznamem bezpečných mimounijních zemí, jejichž občanům se otevřela, a jež…

Rusové odhlasovali změnu ústavy. Kreml mluví o triumfu, opozice o podvodu

02.07.2020 14:55 Aktualizováno Změny v ruské ústavě, jež umožní prezidentovi Vladimiru Putinovi ještě dvojí znovuzvolení do…

Protesty po vraždě zpěváka se šíří. Dav v Londýně strhl sochu bývalého…

02.07.2020 14:37 V parku na jihozápadě Londýna zničili neznámí pachatelé sochu bývalého etiopského císaře Haileho…

Související:

Právě se děje

Další zprávy