V Moskvě se zastřelil šéf velké stavební firmy, dle médií nechal dopis na rozloučenou

V kanceláři v centru Moskvy našli mrtvého spolumajitele a generálního ředitele skupiny Pioněr Andreje Grudina. Média s odvoláním na neoficiální zdroje píší, že se Grudin zastřelil. Podnikatel podle hospodářského listu Vedomosti v dopise na rozloučenou, nalezeném na místě činu, napsal, že jej tíží vysoké dluhy. Případ se vyšetřuje, úřady se k němu oficiálně nevyjádřily.

Ilustrační foto
doporučujeme

Skupina Pioněr se specializuje na výstavbu bytů a komerčních nemovitostí v Moskvě a Petrohradu. V portfoliu má okolo tří milionů čtverečních metrů plochy, k 1. červnu stavěla byty o celkové rozloze 358.687 metrů čtverečních. Grudin, narozený v roce 1969, byl předsedou klubu investorů Moskvy.

Skupinu Pioněr vytvořil v roce 2001 a od té doby ji také vedl. V roce 2012 jej moskevský starosta vyznamenal čestným titulem za zásluhy o výstavbu metropole, připomněly Vedomosti.

Skupina Pioněr podle listu Moskovskij komsomolec loni vykázala tržby ve výši 40 miliard rublů (asi 13,7 miliardy Kč) a zisk 7,59 miliardy rublů (asi 2,6 miliardy Kč). Pokud jde o dluhy, v prvním letošním čtvrtletí činily dlouhodobé půjčky 11,15 miliardy rublů (asi 3,8 miliardy Kč).

Na počátku května ve své rezidenci u Moskvy spáchal sebevraždu ruský miliardář Dmitrij Bosov. Dvaapadesátiletý uhlobaron byl nalezen se střelným zraněním hlavy a pistolí glock u těla. Žádný dopis na rozloučenou nezanechal. Bosov s majetkem v odhadované výši 1,1 miliardy dolarů (asi 28 miliard Kč) figuroval na 86. příčce žebříčku nejbohatších Rusů v podání časopisu Forbes.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Severní Makedonii našli v kamionu 211 migrantů, mezi nimi 63 dětí

07.07.2020 18:36 Kamion plný migrantů, včetně více než šesti desítek dětí, jedoucí od řeckých hranic zastavili v…

Pečovatele pobouřil výrok premiéra Johnsona o epidemii v domovech

07.07.2020 18:00 Britský premiér Boris Johnson se dnes ocitl pod palbou zástupců pečovatelského sektoru za pondělní…

V Rusku zadrželi poradce šéfa Roskosmosu, je podezřelý ze špionáže

07.07.2020 16:25 Aktualizováno V Rusku byl dnes kvůli podezření ze špionáže zadržen poradce generálního ředitele vesmírné agentury…

Británie uvalila sankce kvůli smrti Magnitského, Rusko hrozí odvetou

07.07.2020 14:18 Rusko odpoví Británii na zavedení sankcí v míře, která bude odpovídat ruským zájmům, oznámil dnes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy