Svobodná firma a jejích 6 pilířů podle Davida Kašpera

Komerční sdělení (EuroZprávy.cz nejsou jeho autorem a neovlivňují jeho obsah).

David Kašper je spoluzakladatelem hned 2 brokerských společností, do kterých se pustil spolu se svými 2 spolužáky z Vysoké školy NEWTON. Stal se také výkonným ředitelem skupiny Purple Holding, jež se zabývá čím dál oblíbenějším odvětvím fintechu. Jakožto CEO si musel poradit nejen s vyhledáváním nových možností, ale také s nastavením firemní kultury, která je pro hladký chod firmy nezbytná. Přečtěte si, jakou cestu fungování si zvolil právě Kašperův Purple Holding.

David Kašper se začal zajímat o svět financí a trhů již v 18 letech. Spolu se svými spolužáky ze soukromé vysoké školy chtěl poskytnout alternativu tradičním brokerům, a tak se zrodila myšlenka na založení vlastní brokerské firmy. Vedle 2 celosvětově úspěšných společností v tomto odvětví postoupili ke zrodu technologické firmy a nyní se Kašper, poté, co firmu předal, soustředí na vyhledávání nových příležitostí a investic. Jakými zásadami by se tedy měla každá svobodná firma řídit?

1. Práce musí být zábava

Společnost Davida Kašpera se neorientuje striktně na výkon a hromadění zisku. On sám toužil po vybudování dlouhodobě úspěšné firmy, v níž se všichni zaměstnanci budou cítit dobře a práce je bude bavit. Vzájemný respekt mezi jednotlivými členy týmu, a to nehledě na pozici, je jedním ze základních pilířů smýšlení celé firmy. Dle Kašpera je důležité fungovat v práci přesně tak, jak bychom my sami chtěli žít.

2. Skutečně svobodně

Vzájemná důvěra je jeho firmou skutečně protkaná. Nenajdete zde čipy nebo píchačky, firma svým zaměstnancům plně důvěřuje. Dokud si každý člen týmu plní své úkoly, nikdo neřeší, kdo a kdy pracuje. I to je jedna ze zásad, kterých se drží velké množství skutečně svobodných firem.

3. Otevřená komunikace je základ

Zaměstnanci z nižších pozic ve společnosti se nebojí usměrnit ani nápady svého výkonného ředitele. Otevřenost a vzájemná komunikace naprosto mezi všemi je pro Kašpera nesmírně důležitá. Kritiku svých nápadů bere pouze jako podnět k další diskuzi. Zajímá jej pouze to, jaké zlepšení daný člověk navrhuje.

4. Neustálé budování vztahů

V kancelářích Kašperovy firmy najdete saunu, v níž se všichni zaměstnanci vzájemně potkávají, diskutují a která pomáhá budovat celkovou firemní kulturu. „Ve chvíli, kdy si o čemkoliv povídáme skoro nazí, jsme všichni opravdu svobodní,“ říká sám Kašper.

5. Práce nejen z kanceláře

Další pilíř svobodné firmy se zabývá místem výkonu práce. V Kašperově firmě nemusíte najít všechny zaměstnance pouze v kanceláři. Práce odkudkoliv je zde vítaná totožným způsobem. Pokud si jednotliví členové týmu zvládnou úkoly uspořádat tak, že je mohou vykonávat odkudkoliv, není to žádný problém. I taková forma svobody je pro kvalitně odvedenou práci podstatná.

6. Klíčové hodnoty

Otevřenost, zodpovědnost, férovost, zábava – s těmito hodnotami se Kašper a celá jeho firma ztotožňuje. Přístup ke klientům, zaměstnancům i k podnikání jako takovému je jimi protkán a staví na nich. Díky tomu se firma může pyšnit opravdu svobodným přístupem.

Zkušenosti ze školy

David Kašper je absolventem již zmiňované soukromé Vysoké školy NEWTON, na níž se seznámil se svými budoucími společníky. Studium psychologie, studium marketingu nebo třeba MBA studium, které soukromá vysoká škola nabízí, může studentům na manažerských pozicích určitě mnohé ulehčit. Najdete zde jak bakalářské studium, tak navazující magisterské studium. Zejména podnikaví studenti pak mohou ocenit i formu kombinovaného studia, které snoubí pracovní život právě s tím studijním.

Vysoká škola Newton

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

raketový systém Patriot

Ukrajina dostane od Španělska rakety Patriot

Španělsko pošle na Ukrajinu rakety Patriot. Na videokonferenci mezinárodní Kontaktní skupiny pro podporu Ukrajiny to dnes oznámila španělská ministryně obrany Margarita Roblesová. Informoval španělsky list El País v reakci na tlak spojenců z EU a NATO.

včera

včera

Vinice, ilustrační fotografie.

Vinaři vyúčtovali ztráty. Mráz způsobil škody za více než dvě miliardy

Rekordní mrazy, které minulý a tento týden udeřily v České republice, ničivě zasáhly tuzemské vinohrady. V Čechách je dopad naprosto fatální, škody tam dosahují 95 procent. Na Moravě se pohybují minimálně na úrovni 23% snížení výnosu. Aktuální průzkum mezi vinaři vyčíslil celkové škody napáchané na letošní úrodě na více než 2 miliardy korun. Vinaři ale varují, že měnící se klima není jediným problémem domácího vinařství, a žádají aktivnější přístup k jejich řešení ze strany ministerstva. 

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

Vlastimil Válek

Válek zmínil, jak české zdravotnictví těží z členství v EU

Mezi největší přínosy dvacetiletého členství Česka v Evropské unii patří například možnost čerpat zdravotní péči v kterékoliv zemi EU, společné registrace nových léků před vstupem na trh, zapojení do expertních sítí lékařů nebo sdílení expertizy Evropského centra pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) ve veřejném zdraví, konstatovalo ministerstvo zdravotnictví. 

včera

včera

Jakub Voráček

Voráček pomalu zavírá dveře za svou hráčskou kariérou. Na 99 procent se na led nevrátí

Kariéra bývalého hokejového reprezentanta Jakuba Voráčka, během níž nastoupil k více než tisícovce zápasů v kanadsko-americké NHL, se nezadržitelně blíží ke svému konci. Samotný čtyřiatřicetiletý hokejista totiž v úterním rozhovoru pro CNN Prima News uvedl, že končí svou bohatou kariéru. Záhy ale svá slova mírnil, když pro server sport.cz řekl, že ještě není definitivně rozhodnut o svém konci, ale to, že se už mezi mantinely neobjeví, je podle něj na 99 procent jisté.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

ČEZ

Gazprom zažaloval v Rusku ČEZ, OMV a slovenský ZSE

Soudní dokumenty v Petrohradu potvrdily, že Kremlem ovládaný energetický gigant Gazprom podal žalobu proti české energetické společnosti ČEZ, rakouské OMV Gas Marketing & Trading a slovenské energetické skupině ZSE.

včera

včera

Černobylská jaderná elektrárna

Černobyl po 38 letech od výbuchu není mrtvou zónou. Životu se v okolí daří

Výbuch jaderné elektrárny Černobyl je vyjma shození atomových bomb za války dodnes největší jadernou katastrofou, se kterou se kdy lidstvo setkalo. Radioaktivní mrak po výbuchu, k němuž došlo 26. dubna 1986, zahalil celou Zemi a úřady byly nuceny evakuovat nejen nejbližší okolí elektrárny, ale i dvacetitisícové město Pripjať, dnes přezdívané jako město duchů. Nové výzkumy ale odhalují, že do radioaktivní zóny se postupně vrací život.  

včera

včera

Na Ještěd se vrátí lanovka. Město schválilo její novou podobu, bude delší

Na Ještěd bude v budoucnu opět jezdit lanovka. Liberecké zastupitelstvo ve čtvrtek schválilo záměr znovuobnovení lanové dráhy, která se před necelými třemi lety zřítila. Nová lanovka bude mít jednu kabinu na dvou lanech a prodlouženou trasu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy