17. listopad a obchody: Bude pozítří otevřeno?

Poslední z trojice podzimních státních svátků proběhne přesně v polovině probíhajícího týdne. Česko si připomene události sametové revoluce, která vedla k pádu komunistického režimu. Mnozí lidé ale vyrazí do obchodů, podle zákona totiž budou mít tu možnost.

V Česku platí od října 2016 zákon, který upravuje prodejní dobu o vybraných státních svátcích. Obchody s plochou nad 200 metrů čtverečních tak musely zůstat zavřené například během předchozích státních svátků 28. září a 28. října.

Den boje za svobodu a demokracii, během nějž si Česko připomíná události let 1939 a 1989, však nepatří mezi svátky, kdy je provoz obchodů omezen zákonem. 17. listopadu tak lidé budou moci vyrazit nejen na pražskou Národní třídu, ale také do obchodních center či supermarketů.

Také o Vánocích bude platit to samé, co v letech předchozích. Otevřeno bude pouze na Štědrý den do 12 hodin, pak se obchody uzavřou až do 27. listopadu. Přístupné následně zůstanou do konce roku, na Nový rok bude opět zavřeno. 

Související

Více souvisejících

Obchody 17. listopad

Aktuálně se děje

před 9 minutami

před 45 minutami

před 1 hodinou

Aktualizováno před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Teroristé Hamásu

Dohoda o příměří se bortí. Hamás nesplní požadavky Izraele, ten odmítl jednat

Palestinské radikální hnutí Hamás odmítlo vyjednávat o požadavcích Izraele, které byly podmínkou účastí izraelské delegace na jednáních o nové dohodě o příměří v egyptském Káhiře. Izrael tak v neděli nevyšle svou delegaci do Káhiry, informoval zpravodajský web The Times of Israel s odvoláním na nejmenovaného vládního úředníka.

před 5 hodinami

Jozef Síkela

Síkela: Česko se odkloní od uhlí do roku 2033

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela chce připravit do poloviny roku 2025 zákon, který by zajistil řízený odchod od uhlí v energetice do roku 2033. Tento plán oznámil v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi. 

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

Pozemní síly IDF operují v severním pásmu Gazy, jak ukazuje tato fotografie (Gaza, 7. listopadu 2023).

Izraelská armáda dočasně přerušuje operace v části Pásma Gazy

V rámci snahy usnadnit dodávky humanitární pomoci, izraelská armáda dočasně přeruší své operace ve městech Rafáh a Dajr al-Balah v Pásmu Gazy. Toto opatření platí od soboty do čtvrtka od 09:00 do 14:00 SEČ, aby civilisté mohli bezpečně dosáhnout distribučních center. 

před 14 hodinami

Aktualizováno včera

včera

Zrádce v řadách USA: Bývalý americký velvyslanec působil jako tajný agent Kuby

Bývalý americký velvyslanec v Bolívii Manuel Rocha překvapivě oznámil, že se u soudu přizná k tomu, že desítky let působil jako tajný agent pro Kubu. Uvedl to server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy