Policie chce koupit 12 obrněných aut za 240 milionů, s tendrem zatím vyčkává

Policie chce koupit 12 obrněných aut zhruba za 240 milionů korun. Vozy s balistickou ochranou by byly určeny pro krajské zásahové jednotky a speciální pořádkové jednotky. Policie ani ministerstvo vnitra nyní v rozpočtu nemají na tyto vozy peníze. Tendr proto policie vypíše letos či v příštím roce až v případě, že vnitro uspěje s požadavkem na navýšení rozpočtu.

Policie ČR
doporučujeme

V současnosti má policie podobných vozů podle serveru šest a také speciální auta s protiminovou ochranou. "Současná vozidla jsou zastaralá a je potřeba je obměnit," sdělil serveru Česká justice mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík. "V případě přidělení mimořádných finančních prostředků se předpokládá vyhlášení veřejné zakázky v průběhu roku 2020 až 2021 s předpokládaným termínem dodáním 2021 až 2022," doplnil.

"S ohledem na skutečnost, že pořízení majetku v tomto objemu není v rozpočtových možnostech Policie ČR, a to ani při přehodnocení vlastních priorit, navrhuje se v této souvislosti předkládaný záměr finančně zajistit navýšením rozpočtu kapitoly 314 — Ministerstvo vnitra pro rok 2021," napsal podle serveru ministra vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v odpovědi na dotaz poslankyně ODS Jany Černochové k připravovanému tendru. "Harmonogram pořízení bude sestaven ihned poté, co budou přiděleny odpovídající výše uvedené finanční prostředky," doplnil ministr.

Vnitro mělo v posledních letech problémy s tendry na nová auta. V roce 2018 Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil zakázku vnitra na auta s pohonem 4x4 pro bezpečnostní sbory za 250 milionů korun. Požadavky stanovené ministerstvem podle úřadu zvýhodňovaly automobilku Škoda Auto před jinými uchazeči. Loni pak ÚOHS zrušil výběrové řízení vnitra na auta za 2,25 miliardy. Podmínky tohoto tendru podle antimonopolního úřadu také zvýhodňovaly Škodu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dny NATO se kvůli koronaviru konají bez diváků, přehlídku lze sledovat…

19.09.2020 17:08 Aktualizováno Seskokem parašutistů české armády dnes na Letišti Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově na Novojičínsku…

Válka na Balkáně byla brutální. Sprostě jsem jim vynadal, aby neblbli,…

19.09.2020 15:05 Více než dvě stovky válečných veteránů, kteří se v minulosti účastnili vojenských misí v Perském…

Vláda projedná právní postavení českých vojáků v Nigeru

19.09.2020 14:10 Vláda má v pondělí projednat přijetí dokumentu, který zajistí českým vojákům v Nigeru stejné právní…

Hasiči mají požár v muničním skladu policie u Bíliny pod kontrolou

15.09.2020 16:32 Aktualizováno Hasiči mají požár muničního skladu v Bílině na Teplicku pod kontrolou, venkovní sklad ochlazují.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama