Autoškoly mohou fungovat i po pátečním zpřísnění opatření

Autoškoly mohou i po pátečním posunu opatření do čtvrtého stupně protiepidemického systému prakticky i teoreticky vyučovat a pořádat zkoušky. Novinářům to po dnešním jednání vlády řekl vicepremiér Karel Havlíček (za ANO). Kabinet kvůli tomu mírně upravil příslušné usnesení. Autoškoly rozhodnutí uvítaly, většina z nich byla na pokračování provozu připravená.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Autoškoly pojedou ve stejném režimu jako doposud, pátkem se pro ně nebude nic měnit," uvedl Havlíček. Znamená to podle něj, že mohou pořádat zkoušky, praktické jízdy i výuku. "Za předpokladu naplnění limitu počtu osob, což platí pro všechny ostatní akce tohoto charakteru," řekl.

Pro autoškoly je rozhodnutí dobrou zprávou, řekl ČTK předseda Asociace autoškol ČR Ondřej Horázný. Podle něj byla většina provozovatelů na možnost pokračování provozu připravena a kurzy tak rušit nemuseli. Takto postupovala například Autoškola Letná. "Do poslední chvíle jsme čekali a nic jsme nerušili," řekl ČTK Pavel Plzenský z autoškoly. Podle něj opatření umožní dokončení kurzů u stávajících studentů. Přerušení výcviku by mohlo způsobit problémy při prodlužování kurzů.

Autoškoly musely zastavit provoz kvůli vládním koronavirovým opatřením i na jaře, na podzim byla jejich činnost omezena od 22. října. Zkoušky umožnil kabinet konat od 23. listopadu, praktickou výuku pak později obnovil přesun do třetího stupně protiepidemického systému. V Česku působí zhruba 3000 autoškol.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Děčínsku vzplál vlak Arrivy, nikdo nebyl zraněn

15.01.2021 21:20 Předběžnou škodu 15 milionů korun způsobil dnes vpodvečer požár vlakové soupravy v Rybništi na…

Sněžení komplikuje dopravu v celém Česku, bez zimní výbavy nevyjíždějte

15.01.2021 09:54 Dopravu na většině území Česka dnes ráno opět komplikuje sněžení. Silnice ale většinou zůstávají s…

V centru Ostravy se srazily tramvaje. Sedm lidí zraněno, zasahují…

15.01.2021 08:23 V centru Ostravy se dnes ráno srazily dvě tramvaje. Zranilo se při tom sedm lidí. Příčina nehody…

Sníh a vítr opět komplikují dopravu, kamiony měly problémy i na D1

14.01.2021 13:51 Aktualizováno Sněžení a silný vítr dnes ráno dál komplikovaly silniční dopravu v Česku. Zejména v horských…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama