Na D2 opět byla dlouhá kolona kamionů, Slovensko je na hranicích kontroluje

Na hraničním přechodu Lanžhot-Brodské na dálnici D2 směrem na Slovensko byla dnes dopoledne a kolem poledne asi třináctikilometrová kolona kamionů. Vyplývá to z webu Ředitelství silnic a dálnic. Dopravní problémy byly i v Hodoníně. Slovensko kvůli šíření nového typu koronaviru obnovilo kontroly na hranicích.

Přidejte svůj názor

Kvůli koronaviru se na státní hranice vrátily kontroly
doporučujeme

Kolona na D2 ještě kolem 12:00 začínala zhruba u sjezdu na Břeclav, kolem 14:00 ale dálniční tabule žádnou kolonu nehlásila. Kolem 8:00 kolona kamionů dosahovala kolem deseti kilometrů.

"Na základě vnitřních opatření Slovenska dochází k důkladným kontrolám, na našem území se tak utváří kolony. Ať už na dálnici, tak i u dalších přechodů, například v Hodoníně," uvedl dopoledne mluvčí policie Bohumil Malášek.

Z D2 se dá sjet na exitu 48 Břeclav a využít právě přechod Hodonín -Holíč. U tohoto přechodu byla ale podle webu Dopravniinfo.cz také více než tříkilometrová kolona kamionů, která blokovala dopravu i v Hodoníně. Postiženy byly takto Velkomoravská a Anenská ulice, Zámecké náměstí a Bratislavská ulice.

Kolony na D2 na hraničním přechodu byly kvůli zavedení opatření proti šíření nového koronaviru především na konci března, a to až třicetikilometrové. Tehdy problém vznikal na hranicích Slovenska s Maďarskem, které také opatření zpřísnilo. Kolony se tvořily už na Slovensku.

Kolona, která se vytvořila dnes, souvisí s tím, že Slovensko počínaje dneškem na deset dnů obnovilo kontroly na hranicích. Otevřeny mají být jen vybrané hraniční přechody, například s Českem deset z 15 silničních přechodů. Podle vládního nařízení ve stanoveném období bude možné slovenské hranice překročit jen přes určené přechody, tedy nikoliv přes takzvanou zelenou hranici.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řidič kamionu převážel přes 356 000 cigaret, zajistili je celníci

26.05.2020 11:20 Řidič kamionu s bulharskou poznávací značkou převážel přes 356.000 nekolkovaných cigaret ve zhruba…

Z Brna do Londýna by se mělo začít létat v červenci

26.05.2020 10:12 První cestující na pravidelné lince z brněnského letiště by měli odletět po pauze způsobené covidem…

Vážná nehoda u Slavkova: Tah na Slovensko byl neprůjezdný

25.05.2020 12:34 Aktualizováno Tah na Slovensko, silnici I/50, u Slavkova u Brna dnes asi na hodinu zastavila nehoda osobního vozu…

Požár kamionu uzavřel Brusnický tunel v Praze

25.05.2020 11:01 Požár nákladního auta dnes zhruba na hodinu uzavřel Brusnický tunel v Praze. Řidič kamionu byl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy