Na Slovensko zamířily první vlakové spoje s cestujícími

Směrem na Slovensko dnes vyjely po koronavirové pauze první vlakové spoje. Šlo o soukromého dopravce RegioJet, zamířily do Košic a do Bratislavy. Mluvčí společnosti Aleš Ondrůj ČTK řekl, že vlaky do slovenského hlavního města byly zaplněné z 50 až 60 procent, místa ve vlaku do Košic byla zaplněná ze 70 procent.

Vlaky
doporučujeme

Ostatní dopravci začnou k východním sousedům jezdit příští týden. Dnešní odpolední spojení jsou podle Ondrůje vyprodaná, což ale zahrnuje i cestující, kteří jedou jen vnitrostátně.

Lístky začala společnost prodávat v pátek. "Během dvou hodin jsme tam měli několik stovek rezervací, je vidět, že lidé chtějí a potřebují cestovat a zájem o Slovensko je poměrně velký," uvedl mluvčí.

Spoje na Slovensko měly pauzu od 13. března, první vyjížděly dnes z Prahy v 7:20 do Bratislavy a v 7:50 na Košice. "RegioJet od dnešního dne provozuje dva vlaky v každém směru na trase Praha - Košice a zpět a tři vlaky v každém směru na trase Praha - Brno - Bratislava a zpět," uvádí společnost.

Od pondělí by měly jezdit také vlaky Českých drah a ve čtvrtek by se mel přidat Leo Express. V polovině června pak přibudou i další vlakové spoje do Rakouska a Německa. Čekat se naopak musí nadále u vlaků do Polska, uvedli dříve pro ČTK dopravci. Od čtvrtka byla zrušena všechna omezení cest na Slovensko, od pátečního poledne se pak uvolnilo i cestování mezi Českem, Rakouskem a Maďarskem.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stát letos zmodernizuje 142 přejezdů, závory dostanou LED osvětlení

14.07.2020 14:27 Aktualizováno Správa železnic bude zvyšovat investice do zabezpečení železničních přejezdů. Letos zmodernizuje…

Na Benešovsku se srazil autobus s autem, devět zraněných

13.07.2020 22:28 Aktualizováno U Divišova na Benešovsku se dopoledne srazil autobus s osobním autem. V autobuse se lehce zranilo…

Nehoda tří nákladních aut uzavřela D1. Dálnice byla do 22.30 neprůjezdná

13.07.2020 22:21 Aktualizováno Dálnici D1 na 139. kilometru ve směru na Prahu u Velkého Meziříčí uzavřela dnes večer nehoda tří…

Při nehodě dvou osobních aut v Praze se zranili dva policisté

13.07.2020 22:05 V pražských Kobylisech se dnes večer srazilo policejní auto s jiným osobním vozem. Tři lidé jsou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy