Speed Marathon 2020: Policie bude v pátek po celém Česku měřit rychlost. Seznam míst, kde zpomalit

Již zítra se po celém Česku uskuteční dopravně bezpečnostní akce Speed Marathon. Policisté budou na zhruba 900 místech měřit řidičům rychlost. Ta je jednou z velmi častých příčin dopravních nehod, z nichž některé končí tragicky.

Policie ČR, ilustrační foto
doporučujeme

Letní prázdniny bývají na tuzemských silnicích a dálnicích jedním z nejkritičtějších období v roce. I proto se nejspíš Policie ČR rozhodla uspořádat dopravně bezpečnostní akci s názvem Speed Marathon. Na programu je v pátek 14. srpna.

Speed Marathon je zaměřen na dodržování stanovených rychlostních limitů v obcích i mimo ně. Rychlost patří k nejčastějším příčinám dopravních nehod zaviněných řidiči.

Z údajů policie vyplývá, že sehrála roli při 15,4 % celkového počtu nehod během prvních sedmi měsíců letošního roku. Při těchto nehodách přitom zahynulo celkem 103 lidí.

Seznam míst, kde bude policie měřit rychlost, najdete zde.

Místa, kde budou po celý pátek měřit rychlost, určili policisté mimo jiné na základě dopravně bezpečnostních analýz.

„Nebyli to ale jen policisté, kteří vybírali místa, kde se bude provádět měření. Široká veřejnost měla možnost navrhnout místa, která považuje za riziková, a to prostřednictvím webového portálu,“ uvedla na webu policejní mluvčí Hana Rubášová.

Cílem takových akcí je podle policie snížení nehodovosti a zvýšení bezpečnosti a plynulosti na pozemních komunikacích, nikoliv odhalení co největšího možného množství přestupků. Řidiče chce upozornit na rizika, která s sebou nese rychlá jízda.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tragické nehody v ČR: Řidič nepřežil náraz do zdi, svodidla se stala…

19.09.2020 20:25 Osobní vůz u Vlasatic na Brněnsku dnes v podvečer vyjel ze silnice a narazil do zdi, řidič střet…

Hromadná nehoda na Třebíčsku: Jeden mrtvý, mezi zraněnými jsou děti

19.09.2020 15:12 Aktualizováno Při dopravní nehodě tří osobních a jednoho nákladního automobilu zemřel dnes před polednem na…

V Kunovicích se srazil spěšný vlak s traktorem, pět zraněných

18.09.2020 20:34 Aktualizováno Na přejezdu v Kunovicích na Uherskohradišťsku se dnes odpoledne srazil spěšný vlak Českých drah s…

Provoz některých vlaků mezi ČR a Slovenskem bude omezen

18.09.2020 20:02 Aktualizováno Provoz některých mezistátních vlaků mezi Českou republikou a Slovenskem bude omezen, rozhodnutí se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama