Kalousek zuří kvůli Schillerové: Její argumentace je stejně falešná jako ona sama

Vláda ve Sněmovně po dlouhé debatě a kritice ze strany opozice protlačila daňový balíček. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) to v sérii příspěvků na twitteru ocenila. Jenže podle Miroslava Kalouska šéfka státní kasy ve svých vyjádřeních lže.

Přidejte svůj názor 47 komentářů

Miroslav Kalousek
doporučujeme

Vláda přijetím balíčku například zvýšila spotřební daně u lihu a tabákových výrobků a změnila zdanění hazardu. Kromě toho se zvýší poplatek za vklad do katastru nemovitostí z nynější tisícikoruny na dvojnásobek.

Opozice zvýšení daní odmítla. Pro schválení balíčku hlasovalo 96 poslanců ANO, ČSSD a KSČM. Poslanci ODS a TOP 09 opustili před hlasováním jednací sál, nehlasovali ani poslanci KDU-ČSL.

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) schválení balíčku uvítala. „Právě se nám ve @snemovna podařilo prosadit moc důležitý zákon. Díky daňovému balíčku plníme závazek naší vlády bojovat se škodlivými dopady závislostí na alkoholu, tabáku a na hazardním hraní,“ pochvalovala si na twitteru.

Jenže podle šéfa poslaneckého klubu TOP 09 a někdejšího ministra financí Miroslava Kalouska je to úplně jinak. „Tohle je čistá lež. Závislost vzniká na hracích automatech a tam vládní koalice nezvýšila daň ani o procento, byť my jsme navrhovali zvýšení o 3 %. Na loteriích závislost nevzniká, přesto tam vláda zvýšila daň o 12 %. Argumentace Aleny Schillerové je stejně falešná jako ona sama,“ rýpnul si.

Schillerová naopak kritizuje přístup opozice. „Po dnešním jednání k daňovému balíčku ve @snemovna už je to jasné. To, co opozice předváděla, nebyly obstrukce. Byly to destrukce,“ uvedla ve středu ministryně. Pojišťovny navíc budou muset v souladu s vládním návrhem daňového balíčku zdanit část svých technických rezerv a rezervy budou nově daňově uznatelné jen v menší míře než dosud.

Kritici varovali, že na to ve výsledku doplatí občané. To ale Schillerová odmítla. „Že podraží pojištění, je spíš nátlaková výhrůžka. To, co mají pojišťovny dodanit, se týká už uzavřených smluv. Mají kde najít rezervy, aby nepřenášely náklady na klienty. Stačí se podívat na poplatky nebo provize zprostředkovatelům, kde je jistě prostor pro jejich snížení,“ tvrdí šéfka státní kasy.

Loading...
Vstupte do diskuze (47)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slavný hudebník prozradil, co by v Česku udělal s komunisty. Nebude se jim…

19.11.2019 11:04 Frontman kapely Lucie David Koller se netají svou nelibostí ke komunistům. Prozradil dokonce, jak…

Éra nadávání na politiku končí? Šéf ODS Fiala ocenil novou výzvu Milionu…

19.11.2019 10:43 Předseda ODS Petr Fiala ocenil, že na sobotní demonstraci na pražské Letné zazněly výzvy k zapojení…

Podezřelé zakázky pro Bulovku? Exposlanec ODS Šnajdr nepůjde do vazby

19.11.2019 09:47 Státní zástupce nebude navrhovat vazbu pro bývalého poslance ODS Marka Šnajdra a další čtyři…

Babiš se ztrapnil před celým národem? Vůbec nevěděl, co se za komunistů…

19.11.2019 09:31 Premiér Andrej Babiš přiznal, že nevěděl, že před listopadem 1989 potřebovali lidé k tomu, aby…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama