Kalousek zuří kvůli Schillerové: Její argumentace je stejně falešná jako ona sama

Vláda ve Sněmovně po dlouhé debatě a kritice ze strany opozice protlačila daňový balíček. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) to v sérii příspěvků na twitteru ocenila. Jenže podle Miroslava Kalouska šéfka státní kasy ve svých vyjádřeních lže.

Přidejte svůj názor 47 komentářů

Miroslav Kalousek
doporučujeme

Vláda přijetím balíčku například zvýšila spotřební daně u lihu a tabákových výrobků a změnila zdanění hazardu. Kromě toho se zvýší poplatek za vklad do katastru nemovitostí z nynější tisícikoruny na dvojnásobek.

Opozice zvýšení daní odmítla. Pro schválení balíčku hlasovalo 96 poslanců ANO, ČSSD a KSČM. Poslanci ODS a TOP 09 opustili před hlasováním jednací sál, nehlasovali ani poslanci KDU-ČSL.

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) schválení balíčku uvítala. „Právě se nám ve @snemovna podařilo prosadit moc důležitý zákon. Díky daňovému balíčku plníme závazek naší vlády bojovat se škodlivými dopady závislostí na alkoholu, tabáku a na hazardním hraní,“ pochvalovala si na twitteru.

Jenže podle šéfa poslaneckého klubu TOP 09 a někdejšího ministra financí Miroslava Kalouska je to úplně jinak. „Tohle je čistá lež. Závislost vzniká na hracích automatech a tam vládní koalice nezvýšila daň ani o procento, byť my jsme navrhovali zvýšení o 3 %. Na loteriích závislost nevzniká, přesto tam vláda zvýšila daň o 12 %. Argumentace Aleny Schillerové je stejně falešná jako ona sama,“ rýpnul si.

Schillerová naopak kritizuje přístup opozice. „Po dnešním jednání k daňovému balíčku ve @snemovna už je to jasné. To, co opozice předváděla, nebyly obstrukce. Byly to destrukce,“ uvedla ve středu ministryně. Pojišťovny navíc budou muset v souladu s vládním návrhem daňového balíčku zdanit část svých technických rezerv a rezervy budou nově daňově uznatelné jen v menší míře než dosud.

Kritici varovali, že na to ve výsledku doplatí občané. To ale Schillerová odmítla. „Že podraží pojištění, je spíš nátlaková výhrůžka. To, co mají pojišťovny dodanit, se týká už uzavřených smluv. Mají kde najít rezervy, aby nepřenášely náklady na klienty. Stačí se podívat na poplatky nebo provize zprostředkovatelům, kde je jistě prostor pro jejich snížení,“ tvrdí šéfka státní kasy.

Loading...
Vstupte do diskuze (47)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pravidla práce na dohodu či rodičovská se mají změnit. Co chystá MPSV?

22.02.2020 21:52 Aktualizováno Pravidla práce na dohodu by se měla v Česku nejpozději od srpna 2022 změnit, a to podle evropských…

Kalousek navrhuje nové oslovení pro Babiše. Smí se to, říká poslanec TOP 09

22.02.2020 21:45 Aktualizováno Snad každý Čech, který sleduje politiku, dobře ví, že Miroslav Kalousek a Andrej Babiš se opravdu…

Změny v žádostech o voličský průkaz? Vláda patrně odmítne návrh STAN

22.02.2020 15:00 Velmi omezené výhody by přinesla voličům možnost žádat o voličský průkaz na jakémkoli obecním nebo…

Krajské volby 2020: Moravskoslezský hejtman Vondrák (ANO) bude obhajovat…

22.02.2020 11:49 Moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák (ANO) bude v podzimních krajských volbách obhajovat svůj post a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama