Ministři Havlíček a Petříček se vrací do úřadu, testy na covid mají negativní

Vicepremiér, ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) se po zhruba týdenní karanténě dnes vrací do úřadu. I druhý test na onemocnění covid-19 měl negativní. Havlíček to napsal na twitteru.

První test prodělal na počátku minulého týdne, kdy nastoupil do karantény kvůli člověku pozitivnímu na koronavirus, jenž se krátce vyskytoval na ministerstvu průmyslu. Druhý test podle dřívějších informací ministr absolvoval v neděli.

"Rovněž druhý test mi vyšel negativně, dopoledne se vracím z karantény do úřadu. Budeme stále ale upřednostňovat jednání na bázi on-line," uvedl dnes na twitteru Havlíček. Doplnil, že tento týden má na programu řadu větších setkání a konferencí s podnikateli nebo energetiky a v maximální možné míře využije videokonferencí.

Rovněž druhý test mi vyšel negativně, dopoledne se vracím z karantény do úřadu. Budeme stále ale upřednostňovat jednání na bázi online. V tomto týdnu mě čeká řada větších setkání a konferencí s podnikateli, energetiky nebo dopraváky, využijeme proto v max. míře videokonferencí.

— Karel Havlíček (@KarelHavlicek_) September 7, 2020

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) měl negativní test na koronavirus a po domácí izolaci se vrátí k programu. 

"Můj test na covid je negativní. Po domácí izolaci se vracím zpět ke svému programu. Dnes mě čeká vláda, tentokrát videokonferenčně," poznamenal ministr.

Můj test na #COVID je negativní. Po domácí izolaci se vracím zpět ke svému programu. Dnes mě čeká vláda, tentokrát videokonferenčně.

— Tomáš Petříček (@TPetricek) September 7, 2020

Řádná schůze kabinetu se neuskuteční ve Strakově akademii zhruba po třech měsících. Vláda bude projednávat účetní převod většiny ochranných prostředků proti koronaviru z ministerstva vnitra na Státní správu hmotných rezerv nebo návrh premiéra Andreje Babiše (ANO), aby stát zhruba třem milionům seniorů rozdal ze svých zásob respirátory a roušky.

Nedávno se koronavirus potvrdil i v Poslanecké sněmovně. Pozitivně byla testovaná bývalá ministryně obrany a pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO) a více než deset poslanců bylo v karanténě.

Související

Karel Havlíček

Česko se zotavuje z blackoutu, rozvodny jsou zprovozněny, příčina se stále vyšetřuje

Rozsáhlý výpadek elektřiny, který dnes kolem poledne ochromil velkou část České republiky, měl dopad na dopravu, zdravotnictví, zásobování i běžný chod domácností. Kolem 15. hodiny oznámil provozovatel přenosové soustavy ČEPS, že všechny klíčové rozvodny byly opět uvedeny do provozu. Postupně se obnovují dodávky elektřiny na úrovni distribučních sítí ve všech dotčených krajích.
Karel Havlíček

Havlíček se opřel do "megapopulisty" Fialy. Debata o německých platech pokračuje

Mohou mít Češi výhledově německé mzdy? Slova premiéra Petra Fialy (ODS) se řeší i po týdnu. Podle místopředsedy dolní parlamentní komory Jana Skopečka (ODS) se rozdíl určitě nepodaří vyrovnat za čtyři roky. Fialu ostře zkritizoval exministr Karel Havlíček (ANO), podle kterého se předseda vlády mohl dopustit šíření poplašné zprávy. 

Více souvisejících

Karel Havlíček ministerstvo průmyslu Ministerstvo dopravy Vláda ČR Tomáš Petříček Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 22 minutami

FBI

Trumpovi lidé mění FBI v loajální mašinérii. Věrnost posuzují detektory lži

Za vlády amerického prezidenta Donalda Trumpa dochází v FBI k rozsáhlým personálním změnám a zvýšenému využívání detektorů lži, které podle svědků slouží i k prověřování loajality vůči vedení úřadu. Tímto způsobem je oslabována nezávislost agentury, která má být věrná ústavě, nikoli prezidentovi. Čistky zasáhly desítky elitních agentů, klíčové pozice obsazují nově loajální Trumpově administrativě.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Ilustrační fotografie.

Zájem o hráče z české ligy v zahraničí stoupá. Z elitních lig cílí na Šulce, Zadražila nebo Riga

Během probíhající letní fotbalové pauzy je pochopitelně stále otevřené letní přestupové okno u nás i v zahraničí. Do éteru v těchto dnech a týdnech uniká mnoho spekulací, včetně těch o zájmu o české fotbalisty ze zahraničí. Mluví se především o ještě stále plzeňském záložníkovi Pavlu Šulcovi, jemuž se poslední sezóna v české lize vydařila natolik, že se v ní stal nejlepším hráčem v rámci ankety Fotbalista roku. O jeho služby se začali výrazně zajímat v Anglii, konkrétně v prvoligovém Bournemouthu a druholigovém Middlesborough. O české hráče pak projevují zájem i v Itálii či ve Španělsku. Třeba o gólmana Hradce Králové Adama Zadražila se zajímá italské Como, o ostravského středního záložníka Tomáše Riga pak zase pro změnu italská Hellas Verona nebo španělské Levante.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Volby, ilustrační fotografie.

Volby by vyhrálo ANO. Starostové v novém průzkumu předčili SPD

Sněmovní volby by na přelomu června a července vyhrálo opoziční hnutí ANO, které je ochotna podpořit téměř třetina voličů. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu agentury STEM pro stanici CNN Prima News, v němž Starostové a nezávislí přeskočili SPD a dostali se na třetí místo. Poslanecké mandáty by získalo celkem šest kandidujících subjektů. 

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Evropská unie

Dodržujte právní stát, jinak z EU nepřijdou peníze. Slováci a Maďaři mají problém

Evropská komise hodlá v návrhu rozpočtu na období 2028-2034 posílit vazbu mezi čerpáním evropských fondů a dodržováním zásad právního státu. Změna by měla zamezit situacím, kdy členské státy obcházejí podmínky přesouváním prostředků mezi programy. Návrh počítá s rozšířením stávajícího mechanismu podmíněnosti na veškeré financování z unijního rozpočtu.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Americká armáda, ilustrační fotografie.

Dánsko nemělo jinou možnost. Parlament posvětil obrannou dohodu s USA

I přes napětí ohledně Grónska a otázky o jeho suverenitě dánský parlament většinou 94 hlasů schválil obrannou dohodu s USA. Proti bylo pouze 11 poslanců. Dohoda umožňuje americké armádě vstup na dánské území kdykoli a z jakéhokoli důvodu, navzdory tomu, že americký prezident Donald Trump opakovaně vyvolal otřesy v Dánsku, když znovu připustil možnost invaze a obsazení částečně autonomního Grónska ze „zahraničně - bezpečnostních“ důvodů.

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

Dálnice D8 je obousměrně uzavřená. V tunelu se stala nehoda

Nehoda dvou vozidel v tunelu obousměrně uzavřela dálnici D8 v Ústeckém kraji. Na místě zasahují záchranné složky, nikomu se naštěstí nic nestalo. Řidiči musí počítat se značným zdržením, kolonami a objízdnými trasami. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy