Ondráček se naštval na ČT: Jděte do h*jzlu, vy komedianti!

Kauza Čapí hnízdo budí vášně už několik let. Když dozorový státní zástupce Jaroslav Šaroch změnil právní názor na tento případ, v níž čelí návrhu na podání obžaloby i premiér Andrej Babiš (ANO), ozvala se řada politiků, kteří se dožadují vysvětlení. Ostře zareagoval i poslanec KSČM Zdeněk Ondráček.

Přidejte svůj názor 254 komentářů

Zdeněk Ondráček
doporučujeme

Opoziční politici respektují rozhodnutí státního zástupce Šarocha v případu Čapí hnízdo, vyčkávají ale na podrobnější informace. O problému v pořadu Události, komentáře v České televizi debatovali i zástupci všech parlamentních stran.

Veřejnoprávní televize se případu věnovala kontinuálně celý den. To, jak informovala o Babišovi a celé kauze, se ale nelíbí komunistovi Ondráčkovi. „Koukám na ČT 24 a nestačím se divit co se kolem zastavení tr. stíhání předsedy vlády Andreje Babiše děje a co média a právníci různých profesi předvádí,“ vysmál se ČT poslanec.

Zaujala jej i redaktorka z pořadu Reportéři ČT Jana Neumannová. „Ta mluví jak soudce že Švejka. Už jen čekám, kdy řekne: přiveďte odsouzeného. Škoda, že jsem žádného pisálka ani státního zástupce takto neslyšel mluvit, když jsem stíhal prezidenta NKÚ. To všichni drželi hubu a jiní mi dokonce říkali, abych neblbnul, nezahajoval to a pak raději zastavil. Jděte do h*jzlu, vy komedianti!!!“ vzkázal všem Ondráček.

Poslanec narážel na dobu, kdy u Policie ČR působil jako vyšetřovatel Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality- V té době vedl mimo jiné vyšetřování kauzy Opencard či záležitosti týkající se prezidenta NKÚ Františka Dohnala.

Dohnal v roce 2010 odmítl poskytnout poslancům podklady pro audit hospodaření NKÚ, za což byl obžalován a nakonec odsouzen za trestný čin zneužití pravomoci úřední osoby. Odvolací soud pak v roce 2012 rozsudek potvrdil, takže přestal splňovat předpoklad bezúhonnosti pro zastávání této funkce

Loading...
Vstupte do diskuze (254)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nehoráznost, likvidace důchodců, to je sprosté. Prezidentský kandidát se…

15.09.2019 22:36 Aktualizováno Petr Hannig nechápe, proč se žádná z parlamentních stran, která se obrací před volbami k voličům…

Okamura si v České televizi podal moderátorku

15.09.2019 10:52 Aktualizováno Na zastavení trestního stíhání premiéra Andreja Babiše (ANO) jsou různé reakce. Premiér se v…

Největší chyba! Největší zrada! Moderátor demonstrací 1989 říká: KSČ se…

15.09.2019 06:42 Publicista a scénárista Miroslav Anton z Plzně, který spolumoderoval demonstrace na náměstí v…

Státní rozpočet je na KRIZI špatně připraven, varuje NKÚ

15.09.2019 06:40 Státní rozpočet je na případnou ekonomickou recesi připraven ještě hůře, než tomu bylo před deseti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama