Ondráček se naštval na ČT: Jděte do h*jzlu, vy komedianti!

Kauza Čapí hnízdo budí vášně už několik let. Když dozorový státní zástupce Jaroslav Šaroch změnil právní názor na tento případ, v níž čelí návrhu na podání obžaloby i premiér Andrej Babiš (ANO), ozvala se řada politiků, kteří se dožadují vysvětlení. Ostře zareagoval i poslanec KSČM Zdeněk Ondráček.

Zdeněk Ondráček
doporučujeme

Opoziční politici respektují rozhodnutí státního zástupce Šarocha v případu Čapí hnízdo, vyčkávají ale na podrobnější informace. O problému v pořadu Události, komentáře v České televizi debatovali i zástupci všech parlamentních stran.

Veřejnoprávní televize se případu věnovala kontinuálně celý den. To, jak informovala o Babišovi a celé kauze, se ale nelíbí komunistovi Ondráčkovi. „Koukám na ČT 24 a nestačím se divit co se kolem zastavení tr. stíhání předsedy vlády Andreje Babiše děje a co média a právníci různých profesi předvádí,“ vysmál se ČT poslanec.

Zaujala jej i redaktorka z pořadu Reportéři ČT Jana Neumannová. „Ta mluví jak soudce že Švejka. Už jen čekám, kdy řekne: přiveďte odsouzeného. Škoda, že jsem žádného pisálka ani státního zástupce takto neslyšel mluvit, když jsem stíhal prezidenta NKÚ. To všichni drželi hubu a jiní mi dokonce říkali, abych neblbnul, nezahajoval to a pak raději zastavil. Jděte do h*jzlu, vy komedianti!!!“ vzkázal všem Ondráček.

Poslanec narážel na dobu, kdy u Policie ČR působil jako vyšetřovatel Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality- V té době vedl mimo jiné vyšetřování kauzy Opencard či záležitosti týkající se prezidenta NKÚ Františka Dohnala.

Dohnal v roce 2010 odmítl poskytnout poslancům podklady pro audit hospodaření NKÚ, za což byl obžalován a nakonec odsouzen za trestný čin zneužití pravomoci úřední osoby. Odvolací soud pak v roce 2012 rozsudek potvrdil, takže přestal splňovat předpoklad bezúhonnosti pro zastávání této funkce

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš má nadále rozhodující vliv na Agrofert, píše nejvyšší žalobce

04.08.2020 10:09 Aktualizováno Nejvyšší státní zastupitelství (NSZ) konstatovalo, že premiér Andrej Babiš (ANO) má nadále…

Jak zastavit nezákonné exekuce? Jsou jich desítky tisíc, soudy postupují…

03.08.2020 15:33 Do konce roku by mělo ministerstvo spravedlnosti vypracovat pro soudy doporučené postupy…

V ODS se hlásí o slovo liberálové. Uvnitř strany se rodí nové fórum

03.08.2020 13:30 V řadách ODS se rodí takzvané Liberální fórum, jehož zakladatel, člen strany a bývalý národní…

Pražští radní se přihlásili k podpoře LGBT, na magistrátu vlaje duhová…

03.08.2020 11:00 Vedení pražského magistrátu dnes podpořilo festival Prague Pride vyvěšením duhové vlajky na budovu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama