Pomoc státům zasaženým uprchlickou krizí. Česká letos poskytne 135 milionů

Česko letos poskytne 135 milionů korun na pomoc zemím, odkud míří migranti do Evropy nebo přes které procházejí. Cílem pomoci je řešit problém s nelegální migrací ještě předtím, než se lidé dostanou do schengenského prostoru. Uvádí to koncepce ministerstva vnitra, kterou dnes schválila vláda.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Ministerstvo vnitra ČR
doporučujeme

Za první prioritu označuje ministerstvo vnitra pomoc Severní Makedonii, Srbsku a Bosně, které leží na takzvané balkánské migrační trase. Úřad upozorňuje, že na této trase a na takzvané východní středomořské trase loni meziročně vzrostl počet migrantů o 53 procent. Český příspěvek, který má činit 50 milionů korun, by měl pomoci postiženým zemím získat lepší vybavení na boj s nelegální migrací a s pašeráky lidí.

Dalších 50 milionů korun by mělo jít na pomoc v Jordánsku a Libyi. Cílem je zlepšit situaci uprchlíků v táborech v těchto státech. Například v Jordánsku by peníze měly sloužit k zajištění lepšího vzdělání běženců ze Sýrie. Kdyby se zlepšila situace v těchto zemích, podle ministerstva vnitra by měli uprchlíci menší motivaci k další cestě do Evropy.

Koncepce počítá i s vyčleněním 35 milionů korun pro mimořádné situace. O případném poskytnutí těchto peněz by se rozhodlo během roku v závislosti na aktuálním vývoji kolem nelegální migrace.

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman odmítl kvůli koronaviru vyhlásit amnestii

28.03.2020 09:57 Prezident Miloš Zeman odmítl vyhlásit amnestii. Reagoval tak na podnět advokátů, kteří mu tento…

Nouzový stav se prodlouží o 30 dnů, naznačil premiér Babiš

27.03.2020 22:03 Aktualizováno Nouzový stav v České republice bude potřeba podle premiéra Andreje Babiše (ANO) prodloužit, řekl…

Advokát navrhl Zemanovi kvůli koronaviru vyhlášení amnestie

27.03.2020 22:02 Aktualizováno Advokát Petr Toman navrhl prezidentu Miloši Zemanovi, aby kvůli pandemii nového typu koronaviru…

Prodloužení nouzového stavu? Opozice je zdrženlivá

27.03.2020 20:37 Většina předsedů opozičních stran je zdrženlivá v podpoře prodloužení nouzového stavu, samotnému…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama