Pracuji od rána do večera, odpověděl Babiš Pirátům na interpelaci

Poměrně krátké odpovědi se dostalo předsedovi poslaneckého klubu Pirátů Jakubu Michálkovi na jeho dotaz premiérovi Andreji Babišovi (ANO), jaký má předseda vlády program. Babiš v odpovědi na písemnou interpelaci uvedl, že pracuje od rána do večera a že si z něj Piráti můžou vzít příklad.

Andrej Babiš, premiér ČR a předseda hnutí ANO

Interpelace i s odpovědí je dostupná na sněmovním webu.

"Mohl byste mi prosím sdělit, jaký máte program?" ptal se Michálek v písemné interpelaci. "Vážený pane poslanče, ptáte-li se mě ve své interpelaci na to, jaký mám program, mohu Vám sdělit, že pracuji od rána do večera. Můžete si ze mne u Pirátů vzít příklad," odpověděl Andrej Babiš.

Podle Michálkova vyjádření je tato interpelace obranou proti tomu, že Babiš chodí na písemné interpelace jen velmi zřídka. Není proto podle něj možné do hloubky probrat aktuální témata. "Takto budeme moci aktuální téma probrat vždy ve čtvrtek dopoledne, když pan premiér dorazí. Je to jeden z mnoha způsobů, jak kontrolovat vládu. Inspiroval jsem se v Británii, kde každé interpelace začínají dotazem, jaký má dnes předsedy vlády program," sdělil dnes Michálek ČTK.

Babiš poměrně často čelí kritice opozičních poslanců za to, že málo chodí na interpelace. Na ústní interpelace letos odpovídal ještě 6. června a poté byl sedmkrát omluven. Posledních dvou ústních interpelací na konci listopadu a na začátku prosince se už účastnil.

Při těch posledních 5. prosince se ale na něj sešly jen tři ústní dotazy a z toho zazněly jen dva. "Já jsem se těšil na interpelace. Ještě před chvílí byly tři, a už jsou jenom dvě, to je strašný. Slíbil jsem, že přijdu, jsem tady, a nic, nepřišli do práce," komentoval to premiér. "Je to možná proto, že ve Sněmovně nikdo nevěřil, že byste dvakrát po sobě přišel na interpelace," vzkázala mu poslankyně Starostů Věra Kovářová.

Slovní pošťuchování mezi Piráty a premiérem Babišem není nic nového. Michálek například koncem listopadu při interpelacích pokládal Babišovi dvakrát stejný dotaz ohledně národního investičního plánu a zdůvodnil to tím, že si premiér podle něj asi sedí na uších. "Vy jste ještě nevymyslel nic, vy jste nepostavil ani psí boudu za celý život," reagoval premiér.

Pospíšil dál povede pražskou buňku TOP 09

19.06.2021 18:02 Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil dnes obhájil vedení pražské organizace…

Kulhánek se sešel se Zemanem, jednali o prioritách diplomacie

19.06.2021 15:56 Česko usiluje o uspořádání dvou summitů během předsednictví EU, které zemi čeká v druhé polovině…

ČSSD má volební program, kandidátky schválí až v červenci

18.06.2021 18:48 Říjnové sněmovní volby budou v očích ČSSD zápasem o to, kdo zaplatí náklady epidemie covidu-19.…

Nejvýznamnějším uskupením s xenofobními prvky je podle ministerstva nadále…

18.06.2021 16:22 Nejvýznamnějším uskupením s dominujícími "xenofobními a vyhroceně nacionalistickými prvky" zůstalo…

Sněmovna schválila klouzavý mandát pro ministry z řad poslanců

18.06.2021 13:44 Členové vlády by do budoucna mohli dobrovolně předat poslanecký mandát náhradníkům, dokud by měli…

Právo bránit sebe i jiné se zbraní bude v Česku ústavně zakotveno

18.06.2021 12:45 Aktualizováno Právo bránit sebe i jiné se zbraní za zákonných podmínek bude ústavně zakotveno. Sněmovna dnes beze…

Čím víc komunistů bude kandidovat na prezidenta, tím spíš do volby půjdu.…

17.06.2021 21:59 Aktualizováno ROZHOVOR – Zatím odmítá definitivně potvrdit, zda bude kandidovat na prezidenta České republiky.…

Babiš členství Česka v EU nezpochybňuje. Hovoří ale o eurokratech

17.06.2021 12:57 Aktualizováno Česká republika je pevně začleněna do Evropské unie a otázka jejího členství v ní by neměla být…

Volby by dle průzkumu vyhráli Piráti a Starostové. Koalice Spolu dotáhla…

16.06.2021 20:35 Aktualizováno Volby do Poslanecké sněmovny by na začátku června vyhrála opoziční koalice Pirátů a STAN, která…

Poslanci se za týden sejdou ke zvýšení důchodů o 300 korun

16.06.2021 17:07 K vládnímu návrhu na dodatečné zvýšení starobních, invalidních, pozůstalostních o dalších důchodů o…

Související:

Právě se děje