Vypli mu mozek? Politologové poukazují na podivné chování Zemana ve Sněmovně

Prezident Miloš Zeman ve středu navštívil jednání Poslanecké sněmovny. Před poslanci například slíbil, že podepíše návrh státního rozpočtu na příští rok, pokud Sněmovna tuto normu schválí. Někteří ale poukazují na to, že podobný projev, který přednesl letos, už jsme z jeho úst slyšeli i loni.

Přidejte svůj názor 274 komentářů

Miloš Zeman ve Sněmovně
doporučujeme

Miloš Zeman jako každý rok předstoupil před poslance, aby vyjádřil svůj názor na návrh nejdůležitějšího zákona roku - zákona o státním rozpočtu. Zmínil třeba i to, že tento zákon projednávali také v jeho expertním týmu s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO).

Prezident některé kroky vlády chválil, jiné kritizoval. Zmínil například zrušení Fondu dalšího vzdělávání, který působil pod ministerstvem práce a sociálních věcí a zaměstnával šest stovek lidí, za které pochválil ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD).

Politolog Lukáš Jelínek na svém Facebooku ale poukázal na velké podobnosti v projevech, které prezident Miloš Zeman přednášel před Poslaneckou sněmovnou během schvalování letošního rozpočtu před rokem a letos. I před rokem totiž Maláčovou za zrušení Fondu dalšího vzdělávání ocenil. Celkem tak šéfku rezortu práce pochválil za tuto věc již potřetí.

„Chtěl bych ocenit, že paní ministryně Maláčová učinila první dobrý krok, a sice tím, že zrušila Fond dalšího vzdělávání se 650 zaměstnanci. Nevím, kolegové, kdo z vás kdy o tomto fondu něco slyšel, já tedy ne. Možná, že je to typicky parkinsonovská instituce, která se živí sama sebou,“ pronesl Zeman ve Sněmovně před rokem.

A letos? „Chtěl bych ocenit paní ministryni Maláčovou. Je tady? Je tady. Dobrý den. Která zrušila bez náhrady fond dalšího vzdělávání, který měl 600 zaměstnanců. Takže těchto 600 zaměstnanců se může uplatnit v soukromém sektoru. Zlí jazykové sice říkají, paní ministryně, že jste je vzala zpátky, ale při naší minulé schůzce jsem si potvrdil, že tomu tak není. Kéž by i v dalších resortech se podařilo zrušit fondy dalšího vzdělávání. Kdo z vás o tom slyšel? Typicky parkinsonovská instituce, která se živí sama ze sebe, nu a 600 lidí, to je opravdu hodně,“ uvedla hlava státu.

Pod Jelínkovým příspěvkem se rozpoutala divoká debata. „Kde udělali doktoři z Vojenské nemocnice chybu?“ uvedl jeden z diskutujících v narážce na nedávný Zemanův rekondiční pobyt ve Střešovicích. Na tato slova zareagoval i někdejší šéf poslaneckého klubu TOP 09 a nový předseda Klubu angažovaných nestraníků (KAN) František Laudát, „Asi mu zapli na nějaký čas pohybové ústrojí, ale vypli mozek. Jinak si to nelze vysvětlit,“ zažertoval politik.

Fakt, že byl Zeman poněkud mimo, zdůraznil i politolog a publicista Jiří Pehe. Ten poukázal na fakt, že Zeman včera ve Sněmovně hledal premiéra Andreje Babiše, který je aktuálně v Japonsku, kde Zemana zastupuje na korunovaci nového japonského císaře.

„'Kde je Babiš?' ptal se prý dnes po příchodu do Sněmovny prezident Zeman, ač za něj Babiš kvůli jeho 'zdraví' zaskakuje na korunovaci císaře v Japonsku... Je to stále lepší. Možná se při udílení Bílého lva 28.10. zeptá Klause 'A vy jste kdo?',“ rýpnul si do Zemana Pehe na twitteru.

Loading...
Vstupte do diskuze (274)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko se blíží k bodu zlomu. Opozice se chystá na boj

18.01.2020 22:14 Aktualizováno K jednotnému postupu proti hnutí ANO premiéra Andreje Babiše vyzvali dnes občanské demokraty na…

ODS: Jsme Země, která vítězí. Ozval se Babiš a pořádně ji ponížil

18.01.2020 22:09 Aktualizováno Heslo občanských demokratů Země, která vítězí pochválil dnes na twitteru premiér Andrej Babiš (ANO)…

Opoziční lídři gratulují Fialovi ke znovuzvolení

18.01.2020 22:07 Lídři opozičních stran gratulují na sociálních sítích Petru Fialovi k dnešnímu znovuzvolení…

Kubera vyzval spolustraníky, aby se setkávali s voliči

18.01.2020 22:06 Předseda Senátu Jaroslav Kubera doporučil svým spolustraníkům na kongresu ODS v Praze, aby voliče…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama