Zeman: Hůlka měl "svaté právo" vrátit vyznamenání, Landa říká hlouposti

Prezident Miloš Zeman dnes uvedl, že zpěvák Daniel Hůlka měl "svaté právo" vrátit státní vyznamenání. Nedávné výroky zpěváka Daniela Landy ve Sněmovně označil za hloupost. Odpůrcům vládních opatření a očkování Zeman vzkázal, ať se nediví, když při epidemii zemřou. Řekl to dnes v rozhovoru pro server Blesk.cz.

Daniel Hůlka
doporučujeme

Hůlka Zemanovi loni v listopadu vrátil Medaili za zásluhy, kterou od něj převzal před čtyřmi lety. Svůj krok odůvodnil tím, že ho prezident zklamal a veřejně zesměšnil. Zeman předtím Hůlkovi v souvislosti s jeho účastí na protirouškové demonstraci doporučil, aby "si dal studený a mokrý hadr na hlavu a stáhl se na nějakou dobu do soukromí".

"Já si myslím, že má na to svaté právo (vrátit vyznamenání). On ostatně byl jednou z tváří těch antirouškových manifestací. Nevidím důvod, proč na to reagovat," uvedl dnes o Hůlkovi prezident na dotaz, jak se po vrácení vyznamenání cítil.

K Landovi, který v úterý ve Sněmovně kritizoval vládu kvůli jejímu postupu při epidemii koronaviru, řekl, že jeho projev nečetl. "Z toho, co říkáte, to považuji za hloupost. Nedochází k žádnému - ať už plošnému, nebo selektivnímu - zotročování, dochází k obranným opatřením, kde nepřítel je epidemie. To bylo za každé epidemie, dokonce za každé války a boj proti epidemii je svým způsobem druhem války," řekl Zeman.

"Ti kdo chtějí svobodu, ať ji mají. Ať odmítnou očkování, ale ať se potom nediví, jestliže na tuto epidemii zemřou. A horší by bylo, kdyby mezi tím stihli ještě někoho nakazit," dodal.

V souvislosti s oblastí kultury dnes Zeman také zmínil, že pokud někdo navrhne státní vyznamenání pro zesnulého režiséra Františka Filipa, pak mu ho "zcela určitě" in memoriam udělí. Zároveň pochválil některé televizní seriály, které vznikaly před rokem 1989. "Ty takzvané komunistické seriály byly často daleko kvalitnější než seriály, které v českých televizích zažíváme teď," prohlásil. Jako příklad uvedl seriál Byli jednou dva písaři, který v roce 1972 režíroval Ján Roháč. Podle Zemana jde o "geniální a nepřekonatelné" dílo.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Za chaos s vakcínami může premiér Babiš. Vypracovaná studie hovoří jasně,…

24.01.2021 15:20 Lidovci jsou přesvědčeni, že premiér Andrej Babiš nemluví pravdu, když svádí vinu za pomalou…

Babiš by podle většiny lidí neměl být tváří očkování, ukázal průzkum

24.01.2021 14:28 Většina lidí se domnívá, že premiér Andrej Babiš (ANO) by neměl být hlavní postavou očkování proti…

Petříček a Hamáček odsoudili potlačení demonstrací na podporu Navalného v…

24.01.2021 14:25 Aktualizováno Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) odsoudil v souvislosti se zákroky proti demonstracím na…

Volný se po incidentu nedostaví na jednání sněmovního výboru, uvedl…

24.01.2021 13:20 Incident v Poslanecké sněmovně, při kterém nezařazený poslanec Lubomír Volný ve čtvrtek fyzicky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama