Zeman letos opět plánuje dovolenou na Vysočině a v Lánech

Prezident Miloš Zeman letos opět plánuje strávit dovolenou na Vysočině a v Lánech. Termíny, kdy si hlava státu vybere volno, se upřesňují. ČTK to řekl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Zeman letos neplánuje spojit dovolenou na Vysočině s návštěvou kraje.

Miloš Zeman
doporučujeme

Zeman na Vysočinu jezdí v létě každoročně, v Novém Veselí spoluvlastní nemovitost, kterou označuje za chalupu. Pověstné jsou jeho výlety v nafukovacím člunu na místní rybník.

V posledních letech Zeman stále více svého volného času tráví na zámku v Lánech, který slouží jako venkovské prezidentské sídlo. V Lánech byl i v době, kdy kolem něj byla z obav z nákazy novým koronavirem zavedena přísná opatření. V obci si také staví dům, do kterého by se chtěl nastěhovat po skončení prezidentského období. Na zámku pobýval i během své poslední dovolené, kterou si vybral v druhé polovině prosince.

Podle Ovčáčka letos Zeman cestu na Vysočinu nespojí s návštěvou Kraje Vysočina, tak jak v minulých letech. Návštěvy krajů Zeman omezil po svém znovuzvolení prezidentem v roce 2018.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šéfžalobce Zeman nepodá žalobu v kauze údajného střetu zájmů Babiše

08.07.2020 12:37 Aktualizováno Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nepodá správní žalobu proti rozhodnutí Středočeského krajského…

Spor o Lidový dům: Nejvyšší soud přiznal Halbichovi odměnu za práci pro…

08.07.2020 12:34 Aktualizováno Právník Václav Halbich dostane 16,8 milionu korun za práci, kterou odvedl pro ČSSD ve sporu o…

Sněmovna schválila zrušení daně z nabytí, zachovala odpočty úroků

08.07.2020 11:29 Sněmovna schválila zrušení daně z nabytí nemovitostí. Proti původnímu vládnímu návrhu a přes…

TOP 09 vyzvala vládu, ať nabídne azyl obyvatelům Hongkongu

08.07.2020 10:56 Opoziční TOP 09 vyzvala vládu, aby nabídla azyl obyvatelům Hongkongu, kterým hrozí pronásledování…

Související:

Právě se děje

Další zprávy