Zemanova rakovina? Hrad chce po Bartíkovi omluvu dopisem, ne přes facebook

Prezidentská kancelář už nechce po bývalém radním Brna-středu Svatopluku Bartíkovi (za Žít Brno) omluvu přes sociální síť facebook, ale dopisem. Trvá ovšem na pěti milionech korun odškodného. Kancelář prezidenta republiky Bartíka zažalovala kvůli jeho tvrzení, že prezident Miloš Zeman má rakovinu. Sporem se dnes znovu zabýval Městský soud v Brně, jednání odročil na 21. červenec, Bartík musí doložit své majetkové poměry.

Přidejte svůj názor 26 komentářů

Miloš Zeman, prezident ČR
doporučujeme

"Můj klient už nepožaduje zveřejnění omluvy na facebooku, trváme však na doručení omluvy formou dopisu," řekl Zemanův advokát Marek Nespala. Částečně se tím změnilo znění žaloby, protistrana nebyla proti.

Bartík koncem roku 2017 před lednovými volbami prezidenta napsal na sociální síť facebook, že Zeman má rakovinu, odmítá se léčit a zbývá mu pár měsíců života.

Soud dnes vyslechl znalce z oboru lékařství Pavla Šlampu, veřejnost ale na tuto část jednání vyloučil z jednací síně. Nespala poté novinářům řekl, že výslech znalce jednoznačně potvrdil, že u jeho klienta žádná rakovina nikdy nebyla a není.

"Znalec potvrdil to, co řekl veřejně do médií poté, co vyhotovil posudek pro polici, že s výjimkou cukrovky a jejích důsledků je jinak zdráv jako řípa, respektive ve stavu odpovídajícímu jeho věku," řekl novinářům i Bartík.

Soud se zajímal o Bartíkovy majetkové poměry, zajímalo ho, jaká část z žalovaného částky by pro něj nebyla likvidační. Podle Bartíka jde zhruba o 50.000 korun.

"Každá 'sranda' něco stojí, když to řeknu lidově," komentoval před novináři Nespala výši požadované částky. U soudu uvedl, že prokáže-li žalovaný své majetkové poměry, projedná s klientem plnění ve splátkách.

Žalobu soud obdržel v listopadu 2017, řešit ji začal v září 2019, kdy jednání skončilo neúspěšným pokusem o smír. Soud tehdy jednání odročil na neurčito, kvůli vypracování zdravotnického posudku. Bartík později tvrzení o Zemanově zdraví z webu stáhl s komentářem, že nečekal takovou negativní vlnu na Zemana ani na sebe. Zeman prezidentský mandát ve volbách obhájil.

Loading...
Vstupte do diskuze (26)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slovinsko podle Babiše nemá důvod k vyřazení Česka ze seznamu bezpečných…

03.07.2020 09:44 Slovinsko nemá podle premiéra Andreje Babiše (ANO) důvod k vynětí Česka ze seznamu bezpečných zemí…

Majetková přiznání letos neodevzdalo zhruba 3150 veřejných funkcionářů

03.07.2020 09:40 Majetková přiznání letos ministerstvu spravedlnosti včas neodevzdalo zhruba 3150 veřejných…

Skandální vyjádření člena KSČM. Tvrdí, že o vině Horákové není pochyb

03.07.2020 09:15 KSČM řeší skandál, kdy jeden z jejích straníků Tomáš Kalaba pobouřil část veřejnosti svými výroky,…

Není důvod, proč bychom před Čínou měli klečet, říká pro EZ šéf ODS Fiala

03.07.2020 08:50 ROZHOVOR - Plně podporuje stranického kolegu a stojí za ním. Předseda ODS Petr Fiala schvaluje, aby…

Související:

Právě se děje

Další zprávy