Distanční výuku mohou v létě vynahradit studentům doučovací kempy

Kvůli prohlubování rozdílů v kvalitě distanční výuky na jednotlivých školách chce ministerstvo školství v létě zřídit doučovací kempy. Žáci by je mohli navštěvovat zdarma, aby byly dostupné i pro sociálně slabší rodiny. Ministr to dnes uvedl v diskusním pořadu Partie Terezie Tománkové v televizi Prima.

Ilustrační foto
doporučujeme

Plaga s poukazem na nedávný výzkum společnosti PAQ Research uvedl, že rozdíly v úrovni distančního vzdělávání na jednotlivých školách se zvětšují. "Ukázalo se, že ty školy, které v tom byly dobré, tak se dále zlepšují. Ty školy, které v tom dobré nebyly, neušly takový kus dopředu. A to vede k rozevírání nůžek," uvedl ministr.

Podle předsedy STAN Víta Rakušana se na nerovné situaci podílí i rozdílné technické vybavení žáků. V některých rodinách totiž mají více počítačů či tabletů a děti jsou zvyklé na nich pracovat, jinde ne. V krátkodobém horizontu by rodinám podle Plagy měly pomoci kempy hrazené z veřejných prostředků.

Kvalita distanční výuky na podzim byla podle víc než poloviny rodičů školáků lepší než loni na jaře, vyplanulo z průzkumu z projektu Život během pandemie pro organizaci Učitel naživo a ministerstvo školství. Tři čtvrtiny žáků ale měly podle průzkumu při výuce na dálku malou motivaci k učení. Okolo desetiny dětí mělo na podzim potíže s technickým vybavením nebo připojením k internetu. Kritičtější byli k vývoji vzdělávání rodiče s nižším vzděláním, s bydlištěm mimo Prahu a z chudších rodin.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rozhodnutí o maturitě je odborné a má se řídit názorem MŠMT, varuje Hamáček

08.03.2021 19:00 Aktualizováno Rozhodnutí o podobě letošních maturit by mělo být odborné a mělo by vycházet ze stanoviska…

Plaga nesouhlasí s návrhem premiéra na úřední maturity

08.03.2021 17:20 Ministr školství Robert Plaga (za ANO) nesouhlasí s návrhem premiéra Andreje Babiše (ANO) na…

Ministerstvo doporučilo školám, aby se připravily na distanční zápisy

08.03.2021 16:58 Zápisy do prvních tříd a do mateřských škol se budou letos zřejmě podobně jako loni konat bez…

Politologové: Za debatou o maturitách mohou být volby či epidemie

08.03.2021 15:17 Debata o podobě maturit v letošním roce je namístě, ale měla by se vést na základě širší odborné a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama