Česká pošta začala roznášet roušky pro desetitisíce postižených

Česká pošta začala roznášet na 185.000 adres roušky a respirátory pro zdravotně postižené. Vláda o tom, že část invalidních důchodců a děti s průkazem postižených dostanou ochranné prostředky, rozhodla v polovině října. Lidé nemusí na poštu, vše dostanou do svých domovních schránek. Pět roušek a respirátor jsou balené do ochranných obalů, roznášeny budou spolu s návodem na použití v obálce. Pošta to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Distribuce ochranných pomůcek
doporučujeme

Vláda už dřív nechala rozeslat roušky a respirátor lidem nad 60 let. Pracovníci pošty pomůcky vybalili z původního balení a dávali je do obálek po pěti. Podle Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) tak pošta porušila stanovené požadavky na zacházení se zdravotnickými prostředky. Podle dřívějšího vyjádření tiskového oddělení ministerstva práce a sociálních věcí měla Česká pošta v případě zásilek pro tělesně postižené postupovat "za přísného dodržení všech nezbytných hygienických opatření a rovněž pod dohledem hygienika".

"Jsem rád, že nám vláda dala opět důvěru v roznášce ochranných pomůcek. Přes mediální humbuk jsme doručení tří milionů zásilek zvládli jako logistická firma na jedničku. Stejně kvalitně zvládneme distribuci 185.000 zásilek, které máme nyní na starosti," uvedl generální ředitel ČP Roman Knap.

"České poště jsme nabídli konzultaci a odborné rady při kompletaci ústenek a respirátorů, aby se neopakovaly chyby z předchozí distribuce. Pokud budou dodrženy veškeré námi navržené postupy, lze tyto zdravotnické prostředky bez problémů použít," doplnila ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv Irena Storová.

Pomoc se týká občanů České republiky, kteří jsou poživateli invalidního důchodu pro invaliditu třetího stupně, a osob mladších 18 let, kterým byl přiznán průkaz osoby se zdravotním postižením ZTP nebo ZTP/P.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Je to 50 na 50, řekl k plánovanému rozvolňování ministr Blatný

26.11.2020 22:03 Aktualizováno Pravděpodobnost zmírnění přijatých protiepidemických opatření kvůli covidu-19 od pondělí je podle…

Nových případů covidu i hospitalizací je za středu zatím méně než před…

26.11.2020 19:08 V Česku za dnešek přibylo zatím 2192 potvrzených případů nemoci covid-19. Je to o 486 nižší počet…

Tři francouzští policisté obviněni z napadení, zachytila je kamera

26.11.2020 18:02 Vedení francouzské policie postavilo mimo službu tři policisty, kteří v Paříži v sobotu večer…

Kloktání místo tyčinky. Čeští vědci představili nový způsob odběru vzorků…

26.11.2020 13:52 V pražském Rudolfinu dnes představili nový způsob odběru vzorků na vyšetření nemoci covid-19 za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama