Na úřadu vlády se nosí roušky, na Hradě při ceremoniích

Na úřadu vlády se kvůli prevenci covidu-19 nosí roušky ve společných místech s výjimkou kanceláří a jednání, při kterých lze držet dostatečné rozestupy. ČTK o tom dnes informoval tiskový odbor Strakovy akademie. Pražský hrad požaduje zakrytá ústa a nos při ceremoniálních akcích, dnes mimo jiné při jednání soudců či jmenování nové rektorky Univerzity obrany v Brně.

Zeman se na Hradě setkal s novým slovenským premiérem Matovičem
doporučujeme

Úřad vlády ČTK sdělil, že v posledních dnech byli na koronavirus testováni lidé v okolí premiéra Andreje Babiše, podle serveru Blesk.cz se testy týkaly zhruba stovky lidí. Od pátku také úřad vlády zavedl preventivní povinnost nošení roušek ve společných prostorách. Netýká se kanceláří a jednání, kde je organizátor schopen dodržet rozestupy.

Zpřísněná hygienická opatření platí i na Pražském hradě. Při dnešním jmenování soudců museli mít všichni účastníci akce ve vnitřních prostorách roušky. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček ČTK sdělil, že roušky jsou předepsány při ceremoniálních akcích. U služebního vstupu do středního traktu Hradu je také recepce nově chráněna sklem, opatření však nesouvisí s epidemií koronaviru, ale s rekonstrukcí vstupních prostor, která začala už na počátku roku.

Kancelář Poslanecké sněmovny se podle Martiny Lustigové ze sněmovního tiskového odboru řídí nařízeními, která vydává vláda, ministerstvo zdravotnictví nebo hygienická služba. "V prostorách Sněmovny, například u vstupu do budovy, je k dispozici dezinfekce. Zaměstnancům kanceláře Sněmovny je doporučeno dbát na dodržování hygienických opatření," uvedla.

Dolní komora Parlamentu podle ní zatím nemá v plánu žádnou akci s účastí přes 100 osob, kdy by byly roušky nutné. "Krizový štáb Kanceláře Poslanecké Sněmovny monitoruje situaci a reaguje dle potřeby," dodala Lustigová.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tempo šíření covidu v Česku dál zpomaluje, ubývá i hospitalizovaných

01.12.2020 07:15 Nárůst počtu případů nemoci covid-19 v Česku i v pondělí dál zpomaloval. Přibylo 3572 nakažených,…

Od soboty budou s testem možné návštěvy v sociálních zařízeních

30.11.2020 21:47 Aktualizováno Návštěvy v sociálních zařízeních budou možné od soboty 5. prosince, a to s antigenním testem na…

Medici by mohli v nemocnicích pracovat na pozici praktické sestry

30.11.2020 20:41 Ministerstvo zdravotnictví chce umožnit medikům, aby mohli při práci v nemocnici zastávat pozici…

Očkování všech Čechů proti koronaviru bude stát až pět miliard

30.11.2020 20:05 Aktualizováno Očkování všech Čechů vakcínou proti koronaviru by mohlo stát až pět miliard korun, pokud by byly…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama