Na úřadu vlády se nosí roušky, na Hradě při ceremoniích

Na úřadu vlády se kvůli prevenci covidu-19 nosí roušky ve společných místech s výjimkou kanceláří a jednání, při kterých lze držet dostatečné rozestupy. ČTK o tom dnes informoval tiskový odbor Strakovy akademie. Pražský hrad požaduje zakrytá ústa a nos při ceremoniálních akcích, dnes mimo jiné při jednání soudců či jmenování nové rektorky Univerzity obrany v Brně.

Zeman se na Hradě setkal s novým slovenským premiérem Matovičem
doporučujeme

Úřad vlády ČTK sdělil, že v posledních dnech byli na koronavirus testováni lidé v okolí premiéra Andreje Babiše, podle serveru Blesk.cz se testy týkaly zhruba stovky lidí. Od pátku také úřad vlády zavedl preventivní povinnost nošení roušek ve společných prostorách. Netýká se kanceláří a jednání, kde je organizátor schopen dodržet rozestupy.

Zpřísněná hygienická opatření platí i na Pražském hradě. Při dnešním jmenování soudců museli mít všichni účastníci akce ve vnitřních prostorách roušky. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček ČTK sdělil, že roušky jsou předepsány při ceremoniálních akcích. U služebního vstupu do středního traktu Hradu je také recepce nově chráněna sklem, opatření však nesouvisí s epidemií koronaviru, ale s rekonstrukcí vstupních prostor, která začala už na počátku roku.

Kancelář Poslanecké sněmovny se podle Martiny Lustigové ze sněmovního tiskového odboru řídí nařízeními, která vydává vláda, ministerstvo zdravotnictví nebo hygienická služba. "V prostorách Sněmovny, například u vstupu do budovy, je k dispozici dezinfekce. Zaměstnancům kanceláře Sněmovny je doporučeno dbát na dodržování hygienických opatření," uvedla.

Dolní komora Parlamentu podle ní zatím nemá v plánu žádnou akci s účastí přes 100 osob, kdy by byly roušky nutné. "Krizový štáb Kanceláře Poslanecké Sněmovny monitoruje situaci a reaguje dle potřeby," dodala Lustigová.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko je v počtu sebevražd nad světovým průměrem. Během pandemie riziko…

12.08.2020 12:53 Česká republika je dlouhodobě nad světovým průměrem v počtu sebevražd. V roce 2018 si vzalo život…

V Moravskoslezském kraji přibylo 35 lidí s koronavirem, nákaza zasáhla i…

12.08.2020 09:42 V Moravskoslezském kraji přibylo v úterý 35 lidí nakažených koronavirem. Je to více než v pondělí.…

Nárůst případů covidu v ČR se v úterý zdvojnásobil, přibylo jich 288

12.08.2020 07:55 Denní přírůstek potvrzených případů koronaviru v Česku se v úterý oproti pondělí zdvojnásobil,…

Dovolená v Řecku: Tisíce Čechů potřebují test na covid-19, MZ doporučí…

11.08.2020 22:29 Aktualizováno V každém kraji bude jedno odběrové místo s posílenou testovací kapacitou pro cestovatele do Řecka,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama