U dvou lékařů FN Ostrava se prokázala nákaza COVID-19

U dvou lékařů ostravské fakultní nemocnice se prokázalo onemocnění COVID-19. Krajská hygienická stanice tam nařídila epidemiologická opatření. ČTK to dnes řekla její ředitelka Pavla Svrčinová. Nemoc se objevila i v Městské nemocnici Ostrava. Jedna z pacientek byla pozitivně testována, když se z nemocnice vrátila do domova pro seniory Iris.

lékaři
doporučujeme

Mluvčí nemocnice Petra Petlachová ČTK řekla, že jde o lékaře z Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny. "Nyní jsou v domácím ošetřování z důvodu laboratorního potvrzení onemocnění COVID-19. O této skutečnosti jsme podle stanovených pravidel informovali Krajskou hygienickou stanici," uvedla.

Vedení kliniky podle Petlachové přijalo taková opatření, aby zamezilo případnému šíření nákazy. Odběry podstoupili všichni zaměstnanci, kteří přišli do kontaktu s těmito lékaři. "Zdravotnický personál uvedené kliniky pracuje v ochranných prostředcích s vysokým stupněm ochrany, používá například bezvýdechový respirátor FFP3. Organizačně je vše zajištěno tak, aby nedošlo k narušení plynulého chodu kliniky," dodala.

Nákaza v Městské nemocnici Ostrava souvisí s klientkou ostravského domova pro seniory Iris. Žena se z nemocnice do zařízení vracela a testy odhalily její pozitivitu. "Nyní máme povinnost testovat každého, kdo se k nám vrací. U této klientky byl test pozitivní," uvedl ředitel domova Michal Mariánek. Podle něj nyní nelze určit, kde se žena, která je nyní v péči lékařů ostravské fakultní nemocnice, nakazila.

Nemocní jsou tři klienti domova. Nákaza se potvrdila i u dalších dvou žen. Klienti a personál se začal testovat, když se nákaza potvrdila u jedné pracovnice přímé péče.

V Moravskoslezském kraji bylo dnes k 09:00 evidováno 286 lidí s nemocí COVID-19.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V neděli přibylo nejméně nakažených za poslední dva týdny

06.07.2020 08:10 V neděli přibylo v Česku 75 potvrzených případů koronaviru, což je nejnižší denní přírůstek za…

Covid-19 se objevil u druhého pracovníka Dukovan. Další příznaky hlásí z…

05.07.2020 19:17 Testy prokázaly u druhého pracovníka jaderné elektrárny v Dukovanech nákazu koronavirem. První…

Situace na Karvinsku se zhoršuje, tvrdí hejtman. Vojtěch a hygienici míní…

05.07.2020 17:59 Aktualizováno Situace týkající se koronavirové nákazy na Karvinsku se zhoršuje. Mezi lidmi, u nichž se nově…

Nové ohnisko koronaviru na Kutnohorsku se objevilo v Církvici

05.07.2020 15:57 Aktualizováno Nové ohnisko koronaviru na Kutnohorsku, o němž v sobotu informovali hygienici, se objevilo ve firmě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy