U dvou lékařů FN Ostrava se prokázala nákaza COVID-19

U dvou lékařů ostravské fakultní nemocnice se prokázalo onemocnění COVID-19. Krajská hygienická stanice tam nařídila epidemiologická opatření. ČTK to dnes řekla její ředitelka Pavla Svrčinová. Nemoc se objevila i v Městské nemocnici Ostrava. Jedna z pacientek byla pozitivně testována, když se z nemocnice vrátila do domova pro seniory Iris.

Přidejte svůj názor

lékaři
doporučujeme

Mluvčí nemocnice Petra Petlachová ČTK řekla, že jde o lékaře z Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny. "Nyní jsou v domácím ošetřování z důvodu laboratorního potvrzení onemocnění COVID-19. O této skutečnosti jsme podle stanovených pravidel informovali Krajskou hygienickou stanici," uvedla.

Vedení kliniky podle Petlachové přijalo taková opatření, aby zamezilo případnému šíření nákazy. Odběry podstoupili všichni zaměstnanci, kteří přišli do kontaktu s těmito lékaři. "Zdravotnický personál uvedené kliniky pracuje v ochranných prostředcích s vysokým stupněm ochrany, používá například bezvýdechový respirátor FFP3. Organizačně je vše zajištěno tak, aby nedošlo k narušení plynulého chodu kliniky," dodala.

Nákaza v Městské nemocnici Ostrava souvisí s klientkou ostravského domova pro seniory Iris. Žena se z nemocnice do zařízení vracela a testy odhalily její pozitivitu. "Nyní máme povinnost testovat každého, kdo se k nám vrací. U této klientky byl test pozitivní," uvedl ředitel domova Michal Mariánek. Podle něj nyní nelze určit, kde se žena, která je nyní v péči lékařů ostravské fakultní nemocnice, nakazila.

Nemocní jsou tři klienti domova. Nákaza se potvrdila i u dalších dvou žen. Klienti a personál se začal testovat, když se nákaza potvrdila u jedné pracovnice přímé péče.

V Moravskoslezském kraji bylo dnes k 09:00 evidováno 286 lidí s nemocí COVID-19.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ministr Vojtěch považuje za největší úspěch, že byli ochráněni zdravotníci

28.05.2020 12:34 Aktualizováno Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) za svůj největší úspěch označil to, že během…

Na Karvinsku se kvůli koronaviru budou dezinfikovat veřejná místa

28.05.2020 09:59 Města a obce na Karvinska musí výrazněji dezinfikovat veřejná prostranství a místa, kde se…

Ve středu přibyly tři desítky případů nákazy koronavirem v Česku

28.05.2020 08:00 V Česku přibylo ve středu 36 nakažených koronavirem, nejméně za posledních šest dní. Celkem bylo v…

Porazíme koronavirus bez očkování? Český vědec přišel s novou myšlenkou

27.05.2020 22:12 Aktualizováno Velká část vědců a lékařů z celého světa se shoduje, že jedinou skutečně účinnou zbraní proti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy