Domov důchodců v Litovli dělá nové testy, jeden klient s koronavirem zemřel

Novými testy prochází dnes klienti domova pro seniory v Litovli na Olomoucku, kde se před časem vyskytlo ohnisko onemocnění covid-19. Druhým kolem testů už prošli zdejší zaměstnanci, výsledky byly u všech negativní, řekl dnes ČTK ředitel domova Josef Piska. Novým typem koronaviru zde onemocnělo 27 lidí, několik z nich skončilo ve vážném stavu v nemocnici. Jedna žena v souvislosti s touto nemocí a dalšími zdravotními problémy zemřela. V zařízení platí zákaz návštěv.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Dnes se budou v Litovli testovat všichni klienti, včetně nakažených. Podle výsledků uvidíme, zda je budeme přesouvat, nebo je ponecháme na covid oddělení. Výsledky budeme vědět zřejmě ve středu. Ve čtvrtek minulý týden byli testováni všichni zaměstnanci, kteří v zařízení stále pracují, a všichni mají podruhé negativní výsledky," uvedl ředitel domova.

Nákaza se v domově objevila 6. června, když se první pozitivní testy objevily u klientů, kteří měli zdravotní potíže. Postupně byli testováni všichni klienti domova i zaměstnanci, nákazou covid-19 onemocnělo celkem 27 lidí, z toho dvě třetiny klientů. Původně měli všichni nakažení lehký průběh onemocnění, u některých se však zdravotní stav zhoršil a lékaři přistoupili k hospitalizaci. Několik pacientů skončilo na infekčním oddělení prostějovské nemocnice. Jedna klientka zemřela. "Jedno úmrtí jsme měli v Prostějově, šlo tam i o další zdravotní problémy," doplnil ředitel.

Domov pro seniory, který má oddělení v Července a v Litovli, je stále uzavřen, horní část litovelského oddělení vyhradilo vedení zařízení pro nakažené klienty. Litovel se s novým ohniskem vypořádává podruhé. V březnu bylo město s nedalekým Uničovem a okolními obcemi kvůli rychle rostoucímu počtu nákaz koronavirem na dva týdny uzavřeno.

V Olomouckém kraji od počátku pandemie zemřelo 20 lidí, z toho dvě oběti zaznamenalo ministerstvo zdravotnictví za poslední dva týdny. Olomoucká krajská hygienická stanice eviduje k pondělnímu večeru v kraji celkem 840 případů od počátku pandemie, z toho 704 lidí se z nemoci vyléčilo.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi v červnu polevili v opatřeních proti covidu, ukázal průzkum

03.07.2020 19:06 Lidé v Česku v červnu polevili v opatřeních proti šíření nemoci covid-19. Většina už neomezovala…

Inspekce odhalila nebezpečný potravinový doplněk, obsahuje mix rozpouštědel

03.07.2020 16:47 Mix různých rozpouštědel a aromatických uhlovodíků našla Státní zemědělská a potravinářská inspekce…

Muž si má odpykat 16 let vězení. Dle soudu zastřelil družku před zraky…

03.07.2020 12:26 Krajský soud v Plzni poslal dnes na 16 let do věznice se zvýšenou ostrahou kosovského Albánce…

Klíšťatům se u nás daří. Exotické druhy mohou šířit nebezpečné nemoci

03.07.2020 11:30 S přicházejícím létem, kdy si všichni užíváme sluníčka, pohody a volna, přichází zároveň i jedna…

Související:

Právě se děje

Další zprávy