Hasiči stále bojují s požárem skládky na Pardubicku, na místo dorazil bagr

Úplné uhašení požáru skládky ve Zdechovicích na Pardubicku potrvá nejspíš ještě několik dní. Požár vypukl v neděli večer. Do dnešního rána se tam vystřídalo 18 hasičských jednotek. Škoda je odhadem půl milionu korun. ČTK to řekla mluvčí hasičů Vendula Horáková. Bagr rozhrabává doutnající hromadu odpadu a hasiči dohašují ohniska. Obyvatelé by nadále neměli větrat a zbytečně chodit ven.

Přidejte svůj názor

Hasiči
doporučujeme

"Je to velká vrstva, když prohořívá, nejde uhasit hned. Je velká spotřeba vody. Příčinou požáru by podle vyšetřovatele mohlo být samovznícení," řekla Horáková.

Skládka začala hořet v neděli po 17:00. Hasiči oheň lokalizovali asi po třech hodinách, povolali i kolegy ze Středočeského kraje. Kolem 23:00 podle mluvčí začaly jednotky z místa odjíždět. "Na místě zůstávala pouze jednotka ze Zdechovic, ovšem zhruba ve čtvrt na dvě ráno se ohniska požáru opět rozhořela a musely být povolány jednotky z Přelouče, Kladrub a Řečan nad Labem," uvedla mluvčí.

Hasiči také do 22:30 monitorovali ovzduší. "Měření bylo prováděno v sedmi obcích v okolí skládky po směru větru. Mírně zvýšené naměřené hodnoty oxidu siřičitého a oxidu dusíku byly v obci Trnávka," uvedla mluvčí.

Jinou variantou příčiny požáru je horký popel z kamen, který někdo hodil do popelnice a svozový vůz vyklopil na skládce, řekl v neděli Jiří Pražák, ředitel společnosti Bohemian Waste Management, která skládku provozuje. Skládku firma založila spolu s Hradcem Králové a Pardubicemi, které mají po 20 procentech. Na skládce se ukládají odpady z obou krajských měst a dalších obcí.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Známý kuchař píše Babišovi: Jste jen vysavač systému a bezcharakterní vůdce

03.04.2020 22:18 Aktualizováno Živnostníci dávají jasně najevo, že opatření, které připravila vláda v čele s šéfkou státní kasy…

Preventivní užívání paracetamolu neochrání před COVID-19. Naopak může…

03.04.2020 17:06 Česká lékárnická komora (ČLnK) varuje před užíváním léčivých přípravků s obsahem paracetamolu jako…

Remdesivir zabral. Pacient s COVID-19 se uzdravuje, nemoc u něj měla…

03.04.2020 17:04 Aktualizováno Pacient s jedním z nejvážnějších průběhů nemoci COVID-19 v Česku, který se léčil ve Všeobecné…

Čtveřice migrantů se vezla v kamionu, skončili na Vyškovsku

03.04.2020 16:06 Policie na Vyškovsku zadržela čtyři muže původem z Afriky ve věku 22 až 26 let, do země vstoupili…

Související:

Právě se děje

Další zprávy