Hromadná bitka v Ostravě: Zápasník Čanadiri si trest odpyká, Nejvyšší soud zamítl dovolání

Gruzínský trenér řeckořímského zápasu Georgi Čanadiri neuspěl s dovoláním proti osmiletému trestu vězení za těžké ublížení na zdraví a další trestné činy. Pobodal soka a napadl další dva protivníky v hromadné rvačce v Ostravě. Nejvyšší soud dovolání před časem neveřejně odmítl, nyní zpřístupnil odůvodnění ve své databázi.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Čanadiri dlouhodobě tvrdí, že se pouze bránil přesile. V dovolání poukázal například na to, že oproti sokům je menší postavy. Podle Nejvyššího soudu však obhajoba "nesměle mlčí" o tom, že Čanadiri byl mistrem v řeckořímském zápase ve volném stylu.

Nejvyšší soud nesouhlasil ani s dalšími námitkami. "Jestliže obviněný například i v dovolání argumentuje tím, že do na zemi ležícího poškozeného H. nekopal, pak patrně přehlédl, že na jeho botě byly zajištěny stopy krve poškozeného," stojí v usnesení. Okolnostem činu podle Nejvyššího soudu odpovídá také uložený trest.

Incident se odehrál předloni v květnu před jednou z ostravských restaurací. Čanadiri dva z mužů podle obžaloby zbil. Jeden z nich byl policistou. Třetího muže pobodal do břicha a hrudníku.

Podle Čanadiriho verze rvačku vyprovokoval jeden z napadených, když mu do obličeje cvrnknul nedopalek cigarety. "V každém případě to bylo mé napadení, já nejsem agresor," uvedl Čanadiri při jednom ze soudních jednání.

Naopak obžaloba poukazovala na to, že šlo o více trestných činů, kromě ublížení na zdraví také výtržnictví a nebezpečné vyhrožování. Přitěžující okolností byla také trestní minulost obžalovaného. Byl dříve odsouzen za loupež i vydírání.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ochrání rouška před nákazou virem? Lékař vyvrací zažitý mýtus

27.01.2020 17:57 Aktualizováno Běžná papírová rouška chrání podle Rastislava Maďara z Lékařské fakulty Univerzity Ostrava, který…

Další podezření na koronavirus. Nemocná žena na severu Moravy je v domácí…

27.01.2020 17:14 Aktualizováno Moravskoslezští hygienici evidují jedno podezření nákazy koronavirem. Jde o Číňanku, která před 11…

Žena hospitalizovaná na Bulovce nemá koronavirus, do bioboxu nemusí

27.01.2020 17:13 Aktualizováno U ženy z Brazílie, která je hospitalizovaná v pražské Nemocnici Na Bulovce, se koronavirus…

Koronavirus v Česku? Pacient s podezřením na nákazu umístěn do izolace

27.01.2020 15:11 Kroměřížská nemocnice prověřuje podezření na koronavirus u pacienta, který se nedávno vrátil z Číny…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama