Na Olomoucku hořela farma, škoda půl milionu. Další požáry na Jihlavsku

Škodu za zhruba půl milionu korun způsobil požár hospodářského stavení a stodoly ve Vilémově na Olomoucku. Příčina požáru, ke kterému vyjížděli hasiči dnes časně ráno, se vyšetřuje, nikdo nebyl zraněn. ČTK to řekla mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Hasiči
doporučujeme

Požár hospodářského stavení ve Vilémově byl hasičům nahlášen před 04:00. "Hořely zde zemědělské stroje v hospodářských staveních a stodola. Požár jsme dostali rychle pod kontrolu," uvedla Balážová.

Hospodářské stavení stojí uprostřed vesnice v zástavbě rodinných domů, takže na místo byly povolány další jednotky hasičů. Vodou byly ochlazovány i okolí stavby, aby se na ně požár nerozšířil. "Pomocí termokamery jsme vyhledávali skrytá ohniska hoření a dohašovali je. Před 05:30 byl požár zlikvidován," dodala Balážová. Škodu hasiči předběžně odhadli na půl milionu korun.

V Batelově na Jihlavsku hořely v noci dvě nemovitosti - neobydlený rodinný dům a chata. Škodu na každé z nich hasiči odhadli na 950.000 korun. Okolnosti požárů zjišťuje policie. Nejsou informace, že by tam byla nějaká oběť nebo někdo zraněný, řekla ČTK mluvčí policie Dana Čírtková. Ohniska požáru bude zjišťovat pes, který dokáže vyhledávat urychlověče hoření.

Hasiči dnes nejprve vyjížděli k požáru neobydleného domu v centru obce. Dozvěděli se o něm krátce před 02:00. Zasahovalo u něho několik hasičských jednotek s osmi cisternovými stříkačkami. U zásahu byl i místní sbor dobrovolných hasičů. Velitel jednotky Jiří Kaňkovský nechtěl okolnosti požáru komentovat. Požár chatky na okraji obce byl ohlášen po 03:00.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OBRAZEM: V Praze se slavil konec Donalda Trumpa v Bílém domě

20.01.2021 21:00 Aktuální politické dění ve Spojených státech amerických rezonuje také v Česku. V centru Prahy se…

Poslanci schválili kvóty na české potraviny v obchodech

20.01.2021 13:00 Sněmovna dnes v novele zákona o potravinách schválila návrh poslanců SPD, aby prodejny potravin o…

Palach před svým protestem uvažoval o útoku na sovětského vojáka a vyzýval…

19.01.2021 22:00 Aktualizováno ROZHOVOR – V aktovce s sebou nosil pistoli, uvažoval, že by zaútočil na sovětského vojáka. Historik…

Dlužníci budou moci mít nezabavitelné peníze na zvláštním účtu

19.01.2021 21:27 Nezabavitelné peníze budou moci mít dlužníci v exekuci na zvláštním bankovním účtu. Příslušnou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama