Na Semilsku hoří hala na výrobu matrací

V Roztokách u Semil hoří výrobní a skladovací hala společnosti Hilding Anders ČR, která vyrábí matrace. Na místě zasahuje 19 hasičských jednotek z Libereckého i sousedního Královéhradeckého kraje. Krátce před 20:00 se hasičům podařilo oheň lokalizovat, řekla ČTK mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Lucie Hložková.

Na Semilsku hoří hala na výrobu matrací
doporučujeme

Likvidace rozsáhlého požáru bude podle odhadu hasičů pokračovat zřejmě až do půlnoci.

Hasiči kvůli rozsahu požáru vyhlásili zvláštní stupeň poplachu. Požár byl podle Hložkové na operační středisko nahlášen krátce po 17:00. Oheň podle ní zasáhl celou halu, plameny se dostaly i střechou ven. V hale bylo několik zaměstnanců, kteří ale před ohněm včas utekli, uvedla mluvčí. "Nikdo nebyl zraněn," dodala. Zaměstnanci pak podle ní spolu s hasiči zachraňovali materiál před požárem.

"Aktuálně jsme požářiště rozdělili na tři úseky, na každém z nich zasahují hasiči i s pomocí výškové techniky," doplnila mluvčí. Na místo byl podle ní povolán chemický automobil pro doplňování tlakových lahví. Vodu zajišťují velkoobjemové cisterny. "Hasiči zřídili dálkovou dopravu vody z koupaliště v nedalekém Kruhu," řekla Hložková.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V paneláku v Děčíně vypukl požár. 90 lidí evakuováno, většina přenocuje v…

26.11.2020 15:57 Aktualizováno V Májové ulici v Děčíně hořelo dnes ráno na chodbě v přízemí panelového domu. Kouř se rozšířil po…

V kauze Stoka se mění žalobce, Radek Mezlík odchází na evropský úřad

26.11.2020 15:52 Aktualizováno V případu možné korupce na radnici městské části Brno-střed, v takzvané kauze Stoka, se změní…

Únava, bolest hlavy, deprese. Třetině Čechů se během epidemie zhoršil…

26.11.2020 12:33 Asi třetině Čechů (32 procentům) se během podzimní koronavirové epidemie zhoršil zdravotní stav.…

Vrah z Táborska neuspěl s ústavní stížností. Oběť bil kusem dřeva, pak…

26.11.2020 09:41 Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost muže, který si odpykává 17 let ve vězení za vraždu soka v hádce v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama