Náročný zásah záchranářů. Žena se vážně zranila v těžce přístupném terénu

Šestatřicetiletá žena se v sobotu odpoledne vážně zranila po pádu z malé výšky. Na místo pro ni musel přiletět vrtulník letecké záchranné služby, který ji přepravil do nemocnice. Zásah byl kvůli nepřístupnému terénu velmi náročný, uvedl dnes v tiskové zprávě mluvčí Horské služby Radek Zeman.

krimi
doporučujeme

Po nahlášení nehody v lokalitě boudy Na křižovatce nad Velkou Úpou byl na místě jako první vrtulník. "My jsme se mezitím snažili ke zraněné dostat velmi těžkým terénem nejprve autem a poté terénní čtyřkolkou. Následovali nás zdravotničtí záchranáři z Trutnova, kteří šli pěšky. Posádka vrtulníku zatím stačila ženu ošetřit," uvedl zasahující člen Horské služby Krkonoše Tomáš Novák.

Záchranáři poté pacientku připravili k leteckému transportu. Kvůli terénu bylo vyloučené, aby jí šetrně převezli k místu přistání vrtulníku. "Posádka jí proto naložila do podvěsu a spolu s lékařem letecké záchranné služby s ní přeletěla na místo, kde mohli bezpečně přistát. Tam pak zdravotníci ženu definitivně ošetřili a vrtulník ji transportoval k dalšímu ošetření do královéhradecké nemocnice," uvedl Novák.

Členové Horské služby pak dopravili posádky sanitních vozů zpět. Z místa nehody je převezli na čtyřkolce a pak v těžkém terénním automobilu do Velké Úpy. Kromě nich a posádky letecké záchranné služby se na zásahu podíleli i policisté a inspektor provozu Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vlakové neštěstí zpozdí poštovní zásilky z Prahy a okolí. Některé jsou…

15.07.2020 11:35 Úterní srážka vlaků ve středních Čechách nezaměstnala jen složky IZS nebo drážní inspekci, ale také…

Srážka vlaků u Českého Brodu: Osm zraněných je mimo ohrožení života, byly…

15.07.2020 11:06 Osm zraněných lidí, které z tragické noční srážky vlaků rozvezla záchranná služba do vinohradské a…

Ze skály na Opavsku se zřítil horolezec, zemřel na místě

15.07.2020 10:58 Aktualizováno Čtyřiačtyřicetiletý horolezec na Opavsku nepřežil v úterý odpoledne pád ze skály. Neštěstí se stalo…

Kauza přerovské exekutorky: Peníze z exekucí posílala i na účet přítele,…

15.07.2020 10:57 Aktualizováno Na chod exekučního úřadu, jeho rekonstrukci, ale i na bankovní účet svého přítele posílala podle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy