Panelák v Kladně je po požáru neobyvatelný. Čeká ho demolice?

Lidé z kladenského panelového domu v Americké ulici, kde v sobotu hořelo, zatím nevědí, kdy se do něj vrátí. Termín bude záviset na výsledcích analýz. Míru poškození zjišťují specialisté a odborná firma odebere vzorky betonu, které bude zkoumat, informovala dnes mluvčí kladenské radnice Lucie Steinerová.

Hasiči v akci, ilustrační foto
doporučujeme

Při požáru zemřela jedna žena, jeden muž je těžce zraněný, celkem záchranáři ošetřili 14 lidí. V domě bydlela více než stovka lidí. Oheň způsobil škodu 30 milionů korun.

Statik v sobotu zakázal vstup do domu, ale podle mluvčí není pravda, že by už bylo rozhodnuto o demolici části domu. "Vše bude záviset na výsledku kontrol," uvedla mluvčí. Hořelo v 11. patře, lidé z nižších pater si za doprovodu policie mohli dojít pouze pro osobní věci. Policisté místo nepřetržitě hlídají.

zdroj: YouTube

Instalatéři podle Steinerové zjišťují stav vodovodní sítě a připravují soupis prací, které je třeba zahájit. "Stejně tak postupují dnes i elektrikáři, kteří ale s pracemi musí čekat na vyschnutí domu. Zprovoznění přívodu elektřiny bude klíčové pro návrat obyvatel do nezasažených bytů," dodala Steinerová.

Na místě jsou i zámečníci, kteří zabezpečují jednotlivé byty, včetně těch, kde museli hasiči vyrazit dveře. Obnovena byla dodávka tepla, což pomůže vysychání domu.

V pondělí ráno budou kladenští radní jednat o pomoci evakuovaným. "Město intenzivně pracuje na maximální koordinaci a urychlení prací, včetně jednání s pojišťovnami tak, aby se situace co nejdříve stabilizovala a co nejdříve bylo možno zahájit opravy domu," doplnila mluvčí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla o 5,5 procenta na 715 miliard korun

14.06.2021 12:43 Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl…

Nezvládli jsme pandemii a vymíráme. Počet obyvatel ČR klesl pod 10,7…

14.06.2021 09:52 „V rámci pandemie došlo ke statisticky významnému nárůstu počtu úmrtí, což vedlo ke snížení počtu…

V platnost vstupuje další rozvolnění. Týká se především kulturních akcí

14.06.2021 07:54 Kapacita diváků v hledišti na kulturních akcích venku je ode dneška bez omezení, nejvýše však 2000…

Od července by na kulturní akce mohlo chodit více lidí, naznačil Babiš

13.06.2021 19:13 Aktualizováno Od 1. července by se měl zvýšit maximální počet účastníků na kulturních akcích na 5000 venku a 2000…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama