Panelák v Kladně je po požáru neobyvatelný. Čeká ho demolice?

Lidé z kladenského panelového domu v Americké ulici, kde v sobotu hořelo, zatím nevědí, kdy se do něj vrátí. Termín bude záviset na výsledcích analýz. Míru poškození zjišťují specialisté a odborná firma odebere vzorky betonu, které bude zkoumat, informovala dnes mluvčí kladenské radnice Lucie Steinerová.

Přidejte svůj názor

Hasiči v akci, ilustrační foto
doporučujeme

Při požáru zemřela jedna žena, jeden muž je těžce zraněný, celkem záchranáři ošetřili 14 lidí. V domě bydlela více než stovka lidí. Oheň způsobil škodu 30 milionů korun.

Statik v sobotu zakázal vstup do domu, ale podle mluvčí není pravda, že by už bylo rozhodnuto o demolici části domu. "Vše bude záviset na výsledku kontrol," uvedla mluvčí. Hořelo v 11. patře, lidé z nižších pater si za doprovodu policie mohli dojít pouze pro osobní věci. Policisté místo nepřetržitě hlídají.

zdroj: YouTube

Instalatéři podle Steinerové zjišťují stav vodovodní sítě a připravují soupis prací, které je třeba zahájit. "Stejně tak postupují dnes i elektrikáři, kteří ale s pracemi musí čekat na vyschnutí domu. Zprovoznění přívodu elektřiny bude klíčové pro návrat obyvatel do nezasažených bytů," dodala Steinerová.

Na místě jsou i zámečníci, kteří zabezpečují jednotlivé byty, včetně těch, kde museli hasiči vyrazit dveře. Obnovena byla dodávka tepla, což pomůže vysychání domu.

V pondělí ráno budou kladenští radní jednat o pomoci evakuovaným. "Město intenzivně pracuje na maximální koordinaci a urychlení prací, včetně jednání s pojišťovnami tak, aby se situace co nejdříve stabilizovala a co nejdříve bylo možno zahájit opravy domu," doplnila mluvčí.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Milion chvilek svolal další protest. V Praze se uskuteční demonstrace na…

28.02.2020 17:23 Aktualizováno Na obranu demokratických institucí uspořádá v neděli 1. března v Praze spolek Milion chvilek…

Odborníci: Strach kvůli koronaviru je přirozený. Na vině jsou podle nich i…

28.02.2020 16:58 Strach, který se mezi lidmi šíří kvůli novému typu koronaviru, je podle odborníků přirozený. Jeho…

Kauza Brno-střed: Státní zástupce dostal návrh obžalovat Švachulu a…

28.02.2020 16:35 Policie navrhla státnímu zástupci, aby obžaloval bývalého brněnského politika Jiřího Švachulu …

Chřipková epidemie v ČR je na ústupu, nemoci podlehlo 44 pacientů

28.02.2020 16:17 Nemocných s chřipkou a akutními onemocněními dýchacích cest za poslední týden znovu ubylo. Epidemie…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama